Így fogd vissza magad, ha túl sokat nyomkodod a telefonodat

Naponta 2600-szor nyúlunk a telefonunk után, pedig pár éve még az is ritkaságnak számított, ha valakinek mobilja volt.

Lassan népbetegséggé válik a túlzott telefonhasználat, ehhez pedig csak hozzájön még az az idő, amit laptopok és tévéképernyők előtt töltünk. Rengeteg kutatás mutatta már ki, hogy rendkívül egészségtelen, ha sokat ülünk különböző kijelzők előtt, a bőrünktől kezdve a mentális egészségünkön át a természetes bioritmusunk is megsínyli, ha nem figyelünk oda, mennyit nézünk képernyőt. A statisztikák ijesztőek: a Flaunt Digital statisztikái szerint egy-egy nap átlagosan 2617 alkalommal érintjük meg a telefonkészülékünket.

Érdemes tehát figyelni, hogy mennyi időt töltünk a telefonon - az alábbi néhány tipp segítségével kordában tarthatod a függőséget.

Legyen nehezebb feloldani a készüléket!

Sokkal többet fogsz ránézni az eszközre, ha azonnal feloldódik a képernyőzár, ha felemeled. Éppen ezért állíts be jelszót, lehetőleg hosszabbat, és az arcfelismerést vagy az ujjlenyomatos megoldást is iktasd ki, ha tényleg úgy érzed, sokat nyomkodod a telefont. Minél nehezebben jutsz hozzá a közösségi médiához, az internethez és a videókhoz, annál kevesebbszer fogod csak unalomból nyomkodni a készüléket.

Kapcsold ki az értesítéseket!

Hacsak nem vársz fontos e-mailt, vagy bármi hasonló értesítést, amit azonnal látnod kell, ahogy megérkezik, mindenről tiltsd le az értesítéseket, ezek ugyanis arra késztetnek, hogy folyton ránézz a telefonodra, és újra és újra lecsekkold, mi történt a különböző appokban. Ha nem jön értesítés, csak akkor fogsz a telefon után nyúlni, ha egyébként is eszedbe jut, ami már magában megtizedelheti a nyomkodással töltött időt.

Ne vidd magaddal a vécére!

Rengetegen a telefonjukkal járnak kétbetűs kitérőre, de ez azon túl, hogy nem túl higiénikus, még arra is késztet, hogy többet ülj a vécén, mint amennyit egyébként tennéd, és ezzel többet is telefonozol. Attól függően, hogy mennyit jársz vécére, ez lényegesen visszavetheti a képernyők előtt töltött idődet.

Használj okosórát, ha teheted!

Az okosóra arra is jó, hogy az olyan funkciókat átveszi a telefontól, mint például az ébresztő vagy az értesítések megjelenítése. Így biztosan nem kerülsz bele egy olyan spirálba, hogy ha már úgyis a kezedben van a telefon, elkezded nézegetni a többi applikációt is. Az okosóra megmenthet attól, hogy feleslegesen nyomkodd a telefonodat, de persze itt is érdemes redukálni, milyen értesítéseket jelenítesz meg a képernyőn.

Ezeket olvastad már?

Címlapkép: iStock

via

Legújabb receptek

Csípős tatárbeefsteak

A tatárbeefsteak az egyik legelegánsabb előétel, ami az ünnepi asztalra kerülhet. Bár egyesek visszakoznak tőle a nyers hús miatt, bárki könnyedén meggyőzhető lesz, ha megkóstolja... ...

Dubaji csoki

A dubaji csoki most óriási őrület, úgyhogy muszáj volt kipróbálnunk, hogy valóban felér e a hírnevéhez.

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Címlapról ajánljuk

A szegfűszeg 4 áldásos hatása, amiért nemcsak az aprósütid lesz...

Az adventi időszak közeledtével sok helyen előkerülnek a kiszúróformák és a sodrófa, hogy ismét mennyei illatok töltsék meg a lakást. Az ünnepi sütemények (egyik) elmaradhatatlan fűszere pedig nem más, mint a szegfűszeg, ami szinte minden télies finomságnak jól áll, többek közt a mézeskalácsnak. Ráadásul nemcsak a sütid, hanem a szervezeted is hálás lesz neki!

Nosalty

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...