Az igazi rémálom: fogfájás nyaraláskor

Fogfájás nyaralás alatt? Véletlen lenne, hogy pont a legrosszabbkor jelentkezik? 

Tombol a nyár, nyakunkon a nyaralás, kikapcsolódás időszaka. Természetesen még gondolni sem szeretnénk arra, hogy ezt az idillikus állapotot bármi is tönkreteheti. A legfelhőtlenebb pihenést azonban könnyen elronthatja egy hirtelen jelentkező fogfájás. Nem szeretnénk az ördögöt a falra festeni, de sajnos nem véletlen, hogy pont nyaralás alatt jelentkezik a probléma.
Dr. Fekete Edit, a Rózsakert Medical Center fogorvosa segítségével összegyűjtöttük, mi minden vezethet a fájdalom kialakulásához:
dr. Fekete Edit, fogorvos
  • A meleg, párás idő (ha például mediterrán vidékre, tengerpartra utazunk) kedvez a baktériumok szaporodásának, könnyen begyulladhat a fogíny.
  • Az esetleges lappangó gyulladás könnyebben belobbanhat, – akár jelentős hőmérséklet-különbség (nyári tikkasztó hőség, valamint lehűtött, klimatizált helyiségek) hatására – és fájdalom, valamint arcduzzanat formájában jelentkezhet.
  • A nyomásváltozás (pl. búvárkodás, repülés) hatására akár élő vagy gyökérkezelt fogban is erős fájdalom alakulhat ki, amennyiben fogszuvasodásavagy lappangó gyulladása van.
  • Ezen kívül nagyon fontos, hogy foghúzás után pár napig ne üljünk repülőre, mert a nyomásváltozás következtében utóvérzés, arcduzzanatvagy arcüreg-fájdalom léphet fel. (Természetesen a beavatkozás típusától is függ a gyógyulás folyamata, időtartama, így mindenképpen kérjük ki fogorvosunk véleményét.)

Olvasd el kapcsolódó cikkünket!:

7+1 leggyakoribb fogápolási tévhit

Ha tudunk, még nyaralás előtt vegyünk részt fogászati állapotfelmérésen, hiszen egy alapos vizsgálat segítségével felkutathatóak a kezdődő problémák. Amennyiben szükséges, a szűrővizsgálattal egy időben kérjünk professzionális fogtisztítást is. Jó, ha viszünk magunkkal fájdalomcsillapító készítményt is.
Ha rendszeresen problémáink vannak a fogainkkal, akkor elutazás előtt tájékozódjunk a célország, -város (-kemping, -nyaralóhely) fogászati ellátási körülményeiről és kössünk egészségügyi biztosítást vagy váltsuk ki az Európai Egészségbiztosítási Kártyát.

Ez is érdekelhet!:

{ KDKEP = 229717, kép_útvonal }{ KDKEP = 230345, kép_útvonal }
{ KDKEP = 232302, kép_útvonal }
{ KDKEP = 235604, kép_útvonal }

Címlapról ajánljuk

További cikkek