A fesztiválokról mindenkinek az él a fejében, hogy sárban, porban tipródó koszos fiatalok gyűjtőtégelye, és ez nincs is messze a valóságtól. De talán egy fesztivál ökolábnyoma is lehet kisebb, és talán kevesebb műanyag között is lehet veretni egy hétig. Ezt a gondolatot lovagolta meg most a Sziget Fesztivál vezetősége, akik eltökélten hadakoznak azért, hogy a lehető legzöldebb legyen a fesztivál. A Szigeten idén is szelektíven gyűjtik a PET palackokat, az ALU-dobozokat, a kartont és a vendéglátóhelyek pultjában képződő üveghulladékot.
Visszaváltható a pohár, tilos a szórólap és a nejlonzacskó. Szívószálakat is csak azoknak adnak a vendéglátóhelyeken, akik ezt külön kérik. Na de hogy néz ki ez a gyakorlatban? Lecsekkoltuk:
Az idei évben először nyitottak EcoKempinget a Szigeten a környezetvédelem iránt elkötelezett fesztiválozóknak, az E.ON támogatásával. Napelemes vízmelegítéssel, víztakarékos tusolókkal, folyamatos szelektív hulladékgyűjtéssel és lebomló bio takarítóanyagokkal várták a sátrazókat. Plusz cukiság volt a szervezőktől, hogy mobil csikktartókat is kihelyeztek, amiket a zsebedbe csúsztathatsz, és buli közben beledobigálhatod az elszívott cigiket. Bár a fesztiválozás hevében nehéz óvni a környezetet, de a szervezők megpróbálták idén úgy nevelni a bulizókat, hogy senki ne szenvedjen hiányt semmiben. Így is, minden óvintézkedés ellenére, a tavalyi évben több mint egy hónapon keresztül renoválták a Sziget fesztivál 45 500 m2-es területét.
Annyit te is megtehetsz a környezetedért, hogy megtanulsz szívószál nélkül fröccsöt inni. Hidd el, nem is olyan nehéz!
És ezt olvastad már az ízHUSZÁR magazinon?
Elmentünk fesztiválozni, hogy kiderítsük, mit eszik az, akinek nincsen pénze