Edd így a hüvelyeseket, ha nem akarsz rájuk unni a Veganuár alatt

A Veganuár étrendjének fontos szereplői a hüvelyesek, ugyanis tömve vannak növényi fehérjékkel. Sokan mégis ódzkodnak tőlük, mert úgy gondolják, nem elég izgalmasak, nem kellően változatosak. Az alábbi cikk erre szeretne rácáfolni és természetesen némi tanácsot is adni az elkészítéssel kapcsolatban.

Mindegy, hogy a Veganuárt tartjuk, vagy egy fránya újévi fogadalom miatt kevesebb húst szeretnénk enni, esetleg újabban elkezdett érdekelni minket a növényi fehérjebevitel izgalmas világa, jól tesszük, ha jobban megismerkedünk a hüvelyesekkel. Ezek az apró szemek ugyanis nagy szerepet játszanak mind a három fent említett szituációban és még egy sor másikban, ahol a cél az egészségesebb táplálkozás. Egészen pontosan most a változatosság szemszögéből fogjuk megvizsgálni a hüvelyeseket, az elkészítés különböző lehetőségeit, hogy senki ne unjon rá a borsókra, babokra, se januárban, se egész évben.

Edd így a hüvelyeseket, ha nem akarsz rájuk unni a Veganuár alatt

Kerüljön minden fogásba

A levesen, főzeléken túl is legyen élet: szórjunk mindenhová hüvelyeseket, ahogy csak érjük őket. Gabonaköretbe főzve, szendvicskrémbe turmixolva, salátába pirítva is ehetjük a babot, csicserit, lencsét.

És ha megijednénk, hogy pont ez okozza majd a korai ráunást a hüvelyesekre, egy cseppet se aggódjunk.

Mivel mindig más és más környezetben, eltérő keretben találkozunk majd a szemekkel, ráadásul a fűszerezés, állag is változik, a monotonitásnak ideje sem lesz színre lépni.

Kerüljön minden szerepbe

Ráadásul nem csak egy szinten tehetjük változatosabbá a hüvelyesek használatát – azon kívül, hogy milyen fogásokba kerül, azt is megválogathatjuk, milyen szerepbe helyezzük a szemeket.

Felléphet ugyanis levesbetétként vagy kruton helyett salátában, főzelékek feltéteként, mint gyors pörkölt… és még sorolhatnánk.

Kapjon eltérő állagokat

A texturális változatosság rengeteget dobhat a hüvelyesek fogyasztásának élvezetén: ha nemcsak puhán, krémesre főzve vetjük be őket, hanem például ropogósra sütve is. Ezen kívül persze még megannyi más állag is elérhető: a lencse beáztatva-csíráztatva ruganyos, kellemesen rágós lesz, de például a száraz szemekből főzött, szinte al dente, fogkemény állag is teljesen más élményt nyújt, mint a konzerv. Váltogassuk őket gyakran!

Ne csak konzervből jöjjön

De nemcsak az állag miatt érdemes néha szárazra cserélni a konzerv hüvelyeseket. Ugyan több macera jár az elkészítésükkel, sokat is nyerhetünk ezzel a cserével: például kevésbé puffaszt az alaposan beáztatott, majd átmosott száraz bab, lencse, csicseri, a levesek sűrűbbek lesznek tőle és a konzervek kellemetlen, néha állott íze miatt sem kell aggódnunk.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai tipp és tanács a húsmentes főzéshez:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk