Ovi óta hálisten felnőttünk, és tudjuk, hogy érdemes minél több spenótot fogyasztani, hiszen egészséges, finom, és nem utolsó sorban olcsó is. Sőt, könnyen termeszthető, így ha van egy talpalatnyi zöld területünk, érdemes próbálkozni vele! A futó- vagy az új-zélandi spenót például kifejezetten kedveli a szárazságot és a félárnyékot, ezért szinte bárhol megél, és íze nem különbözik hagyományos társától.
Tudtad?
A spenót zöld színe a klorofillnak köszönhető, ami igen fontos a szervezet számára. Immunerősítő, fiatalító hatású, segít a sejtépítésben és a regenerálásban. Ezek mellett erősíti a májat és a bélflórát, sőt gátolja a rákkeltő anyagok aktivitását. Csökkenti a vér koleszterinszintjét, és méregtelenít. Fontos tudni, hogy a zöld növények a leginkább lúgosító hatású ételek.
Salátaként
Fogyaszthatjuk hidegen vagy melegen is. Nemrég volt szerencsénk egy bébispenótos, sült parmezánforgácsos és hagymás-olívaolajos salátához, amit miso levessel tálaltak a Nobuban, és hát, csak ajánlani tudjuk, mert valami fantasztikus kombináció a sajt és a spenót együtt! (Ha még egy kevés citrommal is meglocsoljuk, az lesz aztán az igazi csoda.) De jól illik a spenóthoz a szezámmag, a mandula, és talán említenünk sem kell a borsot illetve a fokhagymát. De a quinoa-val, naranccsal, és a vörösáfonyával is tehetünk egy próbát!
Mártogatósnak
Készíthetünk belőle pestót vagy tehetjük avokádókrémbe, de meg is megpárolhatjuk egy kevés fokhagymával és szerecsendióval. Tehetjük tésztára vagy akár pirítósra is.
Főételként
A spenót levesnek sem utolsó, de tölthetünk vele zöldséget is, például gombát. Emellett pedig tökéletes választás sós pitékbe, rizottókba, illetve tésztákra, gnocchira szószként. Ha ezeket készítenénk, ne feledkezzünk meg egy jó adag reszelt parmezánról sem!
Ahogy a cikkből is kiderül, számtalan módon használhatjuk ezeket a zöld leveleket, és mivel nyakunkon a szezon, nincs több kifogás!