Alapszabályként óvjuk őket a tűző naptól, és folyamatosan biztosítsunk számukra friss ivóvizet! Zárt autóban véletlenül se hagyjuk kedvencünket! A haszonállatokat szállítóknak rövid úticélok esetén érdemes a hajnali vagy esti órákra időzíteniük a szállítást. A haszonállatok hosszú távú, 8 órát meghaladó szállítása során a hőség szükségtelen szenvedésnek teheti ki az állatokat, ezért a hatóság ilyenkor átmenetileg megtiltja a szállítást.
Ezt látnod kell!
Ez a kutya eltökélten utálja a brokkolit és imádja a sajtot, nézd!
A tartós meleg nemcsak az emberek, hanem az állatok szervezetét is megviseli, például a kutyák is kaphatnak hőgutát, a világos színű sertések pedig le tudnak égni a tűző napon. A legfontosabb éppen ezért a megelőzés, azaz a megfelelő körülmények biztosítása állataink számára.
Néhány jó tanács, hogy elkerüljük a bajt:
- Gondoskodjunk arról, hogy kedvenceink előtt mindig legyen tiszta, friss ivóvíz! Ne hagyjuk, hogy szomjazzanak a nyári hőségben!
- Kánikulában ne futtassuk kutyánkat, a nagyobb túrákat is hagyjuk hűvösebb napokra! A sétáltatást célszerű a reggeli és a késő délutáni órákra időzíteni.
- Soha ne hagyjuk kedvencünket a tűző napon kikötve vagy kocsiba zárva! Még árnyékban álló autóban és rövid időre sem!
- Ahogyan az embereknél, úgy az állatoknál is csökkenhet az étvágy a hosszantartó meleg miatt. Nedvesített vagy vizes alapú táppal növelhetjük az étvágyat, és segíthetjük a vízpótlásukat. A napi adagot osszuk több részre!
- Gondoskodjunk állataink hűtéséről! Ez történhet vízzel való permetezés, locsolás formájában, esetleg az ivóvíz hűtésével jégkocka segítségével.
- Kertben tartott kutyák esetében gondoskodjunk árnyékos (fedett), hűvös helyről, ahova az állataink behúzódhatnak a hőség elől!
- Zárt épületben, lakásban tartott állatoknál gondoskodjunk a folyamatos szellőz(tet)ésről!
- Idős, túlsúlyos vagy krónikus betegségben szenvedő kedvenceink számára különösen megterhelő a nagy meleg. Ezekre az állatokra ebben az időszakban fordítsunk külön figyelmet, ellenőrizzük gyakrabban az állapotukat!
- Figyeljünk a hőgutára jellemző tünetekre (lihegés, levertség, kábultság, magas testhőmérséklet, súlyosabb esetben görcsök, komatózus állapot) és azonnal forduljunk a kezelő állatorvoshoz a tünetek esetleges megjelenésekor! A hőguta életveszélyes állapotot is elő tud idézni, ezért mindenképp a megelőzésre kell törekedni!
Ezeket olvastad már?
Sztár lett a kutya, aki emberi harapásokkal eszi a görögdinnyét...
Semmi különös, ne számítsatok mélyenszántó cikkre - ez csak egy jelenet egy kutyusról, aki embermód, pici harapásokkal fogyaszt el egy szelet görögdinnyét. Kötelező kontent!
Brecz Judit16 kutya, akinek nagyon nem jött össze, amit eltervezett
Kivételesen nem ételes tartalmat hozunk most, hanem jeleneteket olyan kutyák életéből, akiknek nem úgy alakult egy-egy lépésük, ahogy eltervezték.
Brecz JuditA legjobb fej kutya úgy lopja le a húsos lepényt...
Egy egészen rövid és egyszerű élő videócska, amiért simán tudunk rajongani. A kutya és a finoman, elegánsan, természetesen lezavart, pár másodperces húsoslepény-lopás.
Brecz JuditCitrom és kutya találkozása - cuki videón
A citrommal való első - és ha önmagában próbáljuk, igaziból az összes - találkozás meglepően fanyar tud lenni, és pofavágásokkal teli. Hát, nincs ez másképp a kutyákkal sem!
Brecz Judit