A húsvéti hidegtálakat nyugodtan variálhatjuk! Ha azt gondolnád, hogy már nincs új a nap alatt, akkor is tudunk újat mutatni! A sonkán és majonézen túl variáld velünk a hozzávalókat, akár díszítést, akár az alapanyagokat illetően!
Ha eddig nem tetted, próbáld ki az aszpikos hidegtálat! Talán nem is gondolnád, hogy egyszerűen, zselatinnal elkészíthető! Persze a mindenható sonkát nem érdemes kihagyni belőle, egy réteg zöldség, másik réteg hús, majd főtt tojás – és készen is vagyunk a mutatós és újszerű vendégváró falatokkal. Gyártsunk jópofa figurákat! Ha vannak kisgyerekek a családban, ők biztosan nagyra értékelik majd a nyuszi formájú falatokat! A sonka sokrétű és hagyományos összetevőnk lesz: minden húsvétkor felhasználjuk, ha más nem, hát megfőzve, szeletekben adagolva.
Így készül a hortobágyi palacsinta >>
Tekerjük, hajtogassuk, adagoljuk kisebb porciókba: sok-sok nyers zöldséggel és krémekkel töltve helyezzük egymás mellé a falatokat, mellé különleges sajtok kerülhetnek pár szem dióval – ma már számos nagyobb üzletben kaphatunk ritkaságnak számító sajtokat, nem is elérhetetlen árakon, de kisebb delikátüzletek is kínálnak ínyenc típusokat. Újítsunk be párat belőlük! Elvileg március végére már tobzódnunk kell a medvehagymában, remélhetőleg zsenge retekhez is hozzájutunk – ha mást nem, metélőhagymát biztosan szerezhetünk a boltokban. Ezek díszítő elemekként is nagyon jól megállják a helyüket a hidegtálakon, ráadásul kiapadt vitaminraktáraink is új életre kelhetnek általuk! Ne álljunk órákig a konyhában, az ünnepnek nem a tökéletes menüről kell szólnia, hanem az együtt töltött időről. Kiránduljunk a szabadban, hazaérve jól fog esni belakmározni az előző nap összeállított hidegtálakból!
Még több hidegtál receptért kattints ide >>
További hasznos cikkeinket a Dobd össze! rovatban találod >>