Készítsd el a nyár legfinomabb jeges teáját, vízforraló nélkül

A nyári hőség teljesen megváltoztatja a főzési és étkezési szokásainkat. Nem bírjuk annyira a forró, nehéz ételeket és italokat, inkább a könnyű, hűsítő dolgokat keressük. Ez a tea esetében sincs másképpen, szerencsére van megoldás a gőzölgő bögrékre.

A hidegen áztatott tea egy olyan kellemes és különleges alternatíva a forró vízzel főzött, amúgy igencsak télies verzióval szemben, ami a nyári napokon garantáltan jól fog esni. Ugyan kicsit több idő kell hozzá, mint amíg egy vízforralás tart, de mind ízben, mind élményben meghálálja majd a ráfordított energiát a hidegen áztatott tea.

Készítsd el a nyár legfinomabb jeges teáját, vízforraló nélkül

A hideg víz előnyei

Ha ittunk már rossz teát, az valószínűleg a nem megfelelő elkészítés miatt történhetett. A forró vízzel elég egyszerű mellélőni: hiszen ha túl magas hőmérsékleten, túl hosszú ideig főzzük a teát, keserű íze lesz.

Ezt könnyen elkerülhetjük a hidegen áztatással: a tea nem sokkolódik az extrém hőtől, szépen-lassan engedi ki a benne lévő aromákat.

A kész ital halványabb lesz színben, ízben pedig édeskésebb (igen, még cukor nélkül is), nem olyan erős, mint a forró változat. Koffeintartalma is alacsonyabb, ezért jó választás lehet, ha csak a tea íze és élménye miatt akarjuk inni (például jeges teaként).

Milyen teát használjunk?

Nyilván a legjobban a minőségi szálas teával járunk, de egyszerű teafilterekkel is működik a dolog. Zöld, fekete és gyümölcstea is megfelel a célnak.

Egy liter vízhez 2-3 filtert vagy 4-5 teáskanálnyi szálas teafüvet használjunk. Azért nem pontos a mennyiség, mert így a saját ízlésünk szerint alakíthatjuk az ital erősségét. Míg 2 filterrel gyengébb (de még is ízletes) teát kapunk, a 3 darab már erősebb eredményt produkál.

Így áztassunk

Az áztatás a hűtőben történik, több órán keresztül. A fekete teákat nagyjából 8, a zöldet körülbelül 6 óráig áztassuk. A gyümölcstea (és más koffeinmentes fajták) áztatási ideje mindegy, ezeket akár 12 órára is a hidegen hagyhatjuk (figyeljünk rá, nehogy ízesített fekete tea legyen).

Egy nagyobb üvegbe tegyünk megfelelő mennyiségű teát, majd öntsük le egy liter vízzel. Zárjuk be, rázzuk össze, és mehet is a hűtőbe. Ha letelt a szükséges idő, szűrjük le a teát, és már fogyaszthatjuk is.

A használt füvet újra „lefőzhetjük”: ha így döntünk, másodszor hagyjuk még hosszabb ideig ázni a hűtőben. Ugyan gyengébb íze lesz, de így akár kétszer is fel tudjuk használni.

Igyuk a teát magában, vagy dobjuk fel fagyasztott gyümölccsel, citrusokkal, friss mentával, citromfűvel, esetleg mézzel, ízesített szirupokkal. Alkoholos és alkoholmentes koktélokat is keverhetünk belőle.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Kóstold meg a nyár összes ízét:

Forrásunk volt

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk