A forralt borból is az az igazi, amit otthon, saját kezűleg készítesz el. A karácsonyi vásárok forralt boros kínálatához fűzött remények nem ritkán csalódással járnak, ezért az idei adventi időszakban készítsd inkább te magad. Íme 3 szabály, melyek követésével tökéletes forralt bor illatával telik meg az otthonod!
Kattints a galériára a tökéletes forralt borért!
1. Forralt, de mégsem
A forralt bor nevéből adódóan sokunk azt gondolná, hogy ténylegesen forralt bor… de ez nem teljesen igaz, ugyanis maximum 78 fokig érdemes melegíteni a bort, mert különben az összes alkohol elillan belőle. A folyamatos kavargatás is fontos tényező, és miután leveszed a tűzről, hagyd még állni 20 percet fedő alatt, így biztosan összeérnek az ízek.
2. Számít a minőség
Elkészítésénél kényes szempont, hogy milyen borból készül. Többnyire a testesebb, karakteresebb ízű borokból lehet elsőosztályú forralt bort készíteni, ezért nagyon jó választás lehet a Pinot Noir. Persze fehér borból is készülhet ez a téli nagykedvenc, ez esetben a rizlinghez érdemes pikánsabb fűszerezést adni.
3. Fűszerezés felsőfokon
Talán az egésznek a lelke a fűszerezés, amit megtehetünk persze a kész forralt bor fűszerkeverékkel is, de az igazi ízvilágot mégiscsak a friss fűszerek adják. Narancshéj, szegfűszeg, fahéj az alapja, amihez koriandermag, csillagánizs, citromhéj, esetleg citrom és narancs leve is társulhat, de szigorúan forráspont alatti hevítésig. Ha likőrösebb italt kívánunk, akkor mehet bele egy tojássárgája is.
Egyéb hasznos konyhai tanácsok várnak rád: