December másodikán alkoss apró bonbonokat aszalt gyümölcsből!
December második napját töltsük egy kis matatással: készítsünk aszalt gyümölcsös bonbonokat. Napközben, de akár este is kikapcsoló, akár terápiás foglalkozás válhat belőle, aminek a végén egy halom kis finomságot tehetünk el a hűtőbe. Elmajszolhatjuk őket a hónap folyamán, persze ajándék is válhat belőle: mikulásra vagy karácsonyra odaadhatjuk a bonbonokat az édesszájú ismerőseinknek, barátainknak.
Olvasszunk csokoládét
Ahhoz, hogy szép, fényes és roppanós külseje legyen a bonbonoknak, egy bizonyos módon kell megolvasztanunk a csokit. Gőz fölött fogunk dolgozni, egy tálban vagy kisebb lábasban.
Tegyük a gőz fölé helyezett edénybe a darabokra tört, illatos csokoládé felét, majd olvasszuk meg teljesen.
Ha elolvadt, és egy mélybarna, selymes fényű csokoládétó terjeng a tálban, vegyük le a gőzről, és keverjük hozzá a csoki másik felét. A visszamaradó hő megolvasztja a még szilárd darabkákat, ettől fényesebb lesz a bonbon külseje, és nem fog olyan könnyen megolvadni.
Válasszunk aszalványokat
Nagyon gyors és szórakoztató bonbonkészítés következik, ezt pedig a tél kincseinek, az aszalt gyümölcsöknek köszönhetjük. Ebben a zord időben, amikor a friss (hazai) gyümölcs ritka, a természet apró cukorkáival dőzsölhetünk egy kicsit.
Érdemes nagyobb vagy közepes gyümölcsöket választani: aszalt szilva, sárgabarack, datolya, füge és barátai. Persze, ha van türelmünk hozzá, szórakoztathatjuk magunkat mazsolával vagy áfonyával is.
Ízesítsük őket
Dobjuk fel a kis bonbonokat plusz ízekkel: áztassuk az aszalványt gyümölcslébe vagy alkoholba (a szilvához nagyon jól illik a vörösbor, a barackhoz pedig a pálinka), ezt az előző este tegyük meg, majd hagyjuk pihenni őket egy éjszakán át a hűtőben.
Olajos magvakat – például mandulát vagy diót – is nyomhatunk a közepükbe, ezzel nemcsak ízben, hanem állagban is izgalmasabbak lesznek.
A legkedvesebb ehető ajándék
Mártsuk a gyümölcsöket az olvasztott csokiba vagy öntsük le egyenként a szemeket a gazdag csokoládé folyékony aranyával. Hagyjuk őket megdermedni a hűtőben.
Csomagolhatjuk kis üvegekbe, egyenként zsírpapírba vagy apró celofáncsomagokba. Rejtsük őket a családtagok csizmájába mikuláskor, tegyünk egyet-egyet a munkatársak asztalára, akasszuk be őket a barátoknál a kerítésre. Vagy együk meg az összeset, amikor épp senki nem figyel.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Hangolódj velünk a karácsonyra: