Hat szokás, amiről nem tudtad, hogy egészségtelen

Néha azt hisszük, jót teszünk magunkkal, de éppen az ellenkezője történik. A következő rossz szokások pont ilyenek.

1. Túl sok sport

Heti 2-4 alkalom az edzőteremben vagy a futópályán kifejezetten jót tesz, hiszen a sport erősíti az immunrendszert, és az általános jólétet is elősegíti. Aki viszont túlzásba viszi a testmozgást, komoly megbetegedések kockázatát is növeli. A testnek a megerőltetés után pihenésre van szüksége, ha pedig ilyenkor tovább kínozzuk magunkat, legyengítjük az immunrendszerünket, így a kórokozók könnyen utat találnak a szervezetünkbe.

via GIPHY

2. A reggeli elhagyása

Lehet, hogy a reggeli kihagyása jót tesz a vonalainknak, ha éppen fogyókúrázunk, de hosszútávon ne így védekezzünk a plusz kilók ellen. Amellett ugyanis, hogy a reggelizés felpörgeti az anyagcserét, és elejét veszi a későbbi farkaséhes nassolásnak, egy Harvard-kutatás szerint akik reggeliznek, kisebb eséllyel lesznek cukorbetegek életük folyamán.

Receptajánló:

3. Napozás

Azt ma már mindenki tudja, hogy a strandon óráig a napon feküdni fényvédelem nélkül veszélyes. A napsugarak azonban nem csak nyáron és nem csak órák alatt képesek károsítani a bőrt. Ha csak egy kicsit is barnulunk, azzal már olyan mértékben terheljük a bőrünket, hogy megnő a bőrrák kockázata. Ugyanez érvényes a szoláriumok használatára is, melyet legjobb, ha teljesen elkerülünk.

4. Fájdalomcsillapítók

Ha csak néha-néha dobunk be egy fájdalomcsillapítót, akkor semmi bajunk nem lesz tőle, ha azonban minden apró fejfájásnál egyből a tabletta után nyúlunk, könnyen hozzászokhatunk a hatóanyagokhoz. Ennek a következménye aztán egy ördögi kör lesz egyre erősebb fejfájásokkal. Emellett a fájdalomcsillapítók hatóanyagai terhelik a gyomrot és a májat is!

5. Túl sok víz

Természetesen elegendő mennyiségű vizet (ez ~2-3 liter naponta) kell fogyasztani, de az is veszélyes lehet, ha appok segítségével töltjük magunkba a folyadékot, amikor egyáltalán nem vagyunk szomjasak. Ha túl sok vizet (bőven 3 liter felett) iszunk, azzal úgymond kimoshatjuk a sót a szervezetünkből, aminek a következménye a fejfájás, súlyosabb esetben pedig hányinger és remegés is lehet.

via GIPHY

6. Túl hosszú fogmosás

Az optimális fogmosás három percig tart, és az a három perc sem őrületes sikálással kell, hogy elteljen. Aki ennél többször és többet mos fogat, károsítja az ínyét és a fogzománcát. Ha azt szeretnénk, hogy a fogunk tiszta legyen, de ne karcoljuk szét sem a zománcot, sem az ínyt, használjunk puha fogkefét, és az íny felől a fogak felé mozgassuk a fogkefét, ellenkező irányba viszont soha.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

kép: getty

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Legújabb receptek

Gyümölcskenyér

Ha könnyen és gyorsan szeretnétek emlékezeteset villantani, akkor ez a gyümölcskenyér kapóra jöhet. Nálunk most aszalt vörösáfonya, cukrozott gyömbér, aranymazsola, dió és étcsoki ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...