1. Túl sok sport
Heti 2-4 alkalom az edzőteremben vagy a futópályán kifejezetten jót tesz, hiszen a sport erősíti az immunrendszert, és az általános jólétet is elősegíti. Aki viszont túlzásba viszi a testmozgást, komoly megbetegedések kockázatát is növeli. A testnek a megerőltetés után pihenésre van szüksége, ha pedig ilyenkor tovább kínozzuk magunkat, legyengítjük az immunrendszerünket, így a kórokozók könnyen utat találnak a szervezetünkbe.
2. A reggeli elhagyása
Lehet, hogy a reggeli kihagyása jót tesz a vonalainknak, ha éppen fogyókúrázunk, de hosszútávon ne így védekezzünk a plusz kilók ellen. Amellett ugyanis, hogy a reggelizés felpörgeti az anyagcserét, és elejét veszi a későbbi farkaséhes nassolásnak, egy Harvard-kutatás szerint akik reggeliznek, kisebb eséllyel lesznek cukorbetegek életük folyamán.
Receptajánló:
3. Napozás
Azt ma már mindenki tudja, hogy a strandon óráig a napon feküdni fényvédelem nélkül veszélyes. A napsugarak azonban nem csak nyáron és nem csak órák alatt képesek károsítani a bőrt. Ha csak egy kicsit is barnulunk, azzal már olyan mértékben terheljük a bőrünket, hogy megnő a bőrrák kockázata. Ugyanez érvényes a szoláriumok használatára is, melyet legjobb, ha teljesen elkerülünk.
4. Fájdalomcsillapítók
Ha csak néha-néha dobunk be egy fájdalomcsillapítót, akkor semmi bajunk nem lesz tőle, ha azonban minden apró fejfájásnál egyből a tabletta után nyúlunk, könnyen hozzászokhatunk a hatóanyagokhoz. Ennek a következménye aztán egy ördögi kör lesz egyre erősebb fejfájásokkal. Emellett a fájdalomcsillapítók hatóanyagai terhelik a gyomrot és a májat is!
5. Túl sok víz
Természetesen elegendő mennyiségű vizet (ez ~2-3 liter naponta) kell fogyasztani, de az is veszélyes lehet, ha appok segítségével töltjük magunkba a folyadékot, amikor egyáltalán nem vagyunk szomjasak. Ha túl sok vizet (bőven 3 liter felett) iszunk, azzal úgymond kimoshatjuk a sót a szervezetünkből, aminek a következménye a fejfájás, súlyosabb esetben pedig hányinger és remegés is lehet.
6. Túl hosszú fogmosás
Az optimális fogmosás három percig tart, és az a három perc sem őrületes sikálással kell, hogy elteljen. Aki ennél többször és többet mos fogat, károsítja az ínyét és a fogzománcát. Ha azt szeretnénk, hogy a fogunk tiszta legyen, de ne karcoljuk szét sem a zománcot, sem az ínyt, használjunk puha fogkefét, és az íny felől a fogak felé mozgassuk a fogkefét, ellenkező irányba viszont soha.
Ezeket láttad?
Ezeket olvastad már?
Ezért ne igyál SOHA éhgyomorra kávét
Ki se tudod nyitni a szemedet, ameddig le nem ér az első korty kávé? Pedig ezzel nem teszel túl jót magadnak.
Liptai Lilla7 házi módszer, amivel megszabadulhatsz a fejfájástól
Nem mindig muszáj a fájdalomcsillapító után nyúlni, vannak otthon kéznél lévő módszerek is, melyek enyhíthetik a tüneteket.
KesselEzekben az ételekben és italokban sokkal több a cukor, mint...
Nemcsak a csoki cukortartalma magas, még a zsírszegény joghurt is tele lehet vele.
Stuth-Nagy NikiA betegség, ami tiltja a csokit, a paradicsomot és a...
Végre megjelent az első magyar nyelvű, alacsony hisztamintartalmú recepteket tartalmazó szakácskönyv. A szerzővel, az író, gasztronómus Rubin Eszterrel beszélgettünk.
Brecz Juditkép: getty