Olcsó, környezetbarát, és csodákra képes. A gasztronómiai célokon túl az ecetet számtalan módon lehet használni a háztartásban, ha takarításra kerül a sor – ám vannak olyan felületek, amikre tilos! Nos, a mikró belseje sem képez ez alól kivételt – ecettel remekül tisztítható. Az ecet savasságának köszönheti az erejét – nagyjából 2,4 a pH-ja - , így mindenféle szennyeződéssel, de még a vízkővel is képes elbánni. Ebből adódóan azonban számos felületet károsít – például a fémet is - , így csak vízben feloldva szabad használni.
Felkészültél, hogy újra tiszta legyen a mikród?
Mire lesz szükséged?
- egy kisebb hőálló tálra vagy üvegedényre
- ecetre
- szivacsra
- tiszta, száraz rongyra
Lépések
- Keverd össze a vizet és az ecetet: két bögre vízhez adj két evőkanál ecetet egy hőálló tálkában.
- Tedd a mikróba a tálkát 5 percre. A legmagasabb fokozatot használd, hogy a folyadék elkezdjen főni.
- Hagyd 2-3 percig állni a mikróban a tálat, ne nyisd ki azonnal az ajtaját. A gőz segít fellazítani a szennyeződéseket, így könnyebb lesz eltávolítani azokat.
- Óvatosan vedd ki a tálat és a mikró tányérját.
- Egy szivaccsal törölgesd tisztára a mikród belsejét. Kezdd a tetejével, majd folytasd az oldalaival, és az ajtóról se feledkezz meg!
- Ha kivetted a tányért, azt is törölgesd át.
- Egy tiszta ronggyal töröld át az egész mikró belsejét, és már kész is vagy.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket olvastad már?
Itt a veganuár, ezért a Nemakarokbeleszólni Eszterével beszélgettünk a vegánságról
Fancsikai Eszter amellett, hogy a Nemakarokbeleszólni Instagram-oldal triójának tagjaként mókás videókban parodizálja a mindenkinél mindent jobban tudó ismerősöket, Vegamama néven saját Instagram-oldalán és YouTube-csatornáján népszerűsíti a növényi étrendet. A minden év januárjában megrendezett veganuár kezdeményezés kapcsán beszélgettünk vele.
Szász NóriItt a veganuár! Te kipróbálnád, milyen egy hónapig vegánnak lenni?
A műanyagmentes július után itt egy hónap, amikor kipróbálhatsz egy újfajta életmódot, amibe lehet, hogy hosszútávon is beleszeretsz: ez a veganuár!
Szász NóriAmit a kerámia tűzhely tisztításáról tudnod érdemes
A kerámia főzőlapok csillogó, sima felülete elegáns és professzionális hatást kelt, de nem mindig egyszerű tisztán tartani őket úgy, hogy közben ne karcolódjanak meg. Íme egy kis segítség!
Szász NóriItt a válasz, hogy milyen gyakran kell tisztítanod a vizespalackodat
A környezettudatosság jegyében egyre többen állnak át a saját, többször használatos vizespalackra. Az eldobható műanyag társaikkal ellentétben ezeket azonban rendszeresen tisztítani kell.
Szász Nóri