Nagyon gyorsan elkészíthető, különlegesen finom, mégis hagyományos megjelenésű fogást készítenél idén karácsonykor? Ha amúgy is vennél halat, de nincs kedved panírozni, és olajszagban állni a konyhában, akkor a harcsapaprikást ajánljuk!
Mi mindentől lesz tökéletes?
A harcsa egy olyan hal, ami nincs tele szálkával, nincs pocsolyaíze, szuper szép vastag szeletekbe vágva vehetjük, ezért könnyű a feldolgozása, és fényes, fehér húsa jól mutat a paprikás szószban is – nagyon szeretjük.
Tipp: főzés előtt egy kicsit sózzuk le, és hagyjuk állni a szeleteket!
A hagyma elengedhetetlen eleme a jó harcsapaprikásnak, lehetőség szerint minél több hagyma kerüljön a lábasba, és ha nincs vega a csapatban, akkor használjunk egy csepp zsírt a párolására, ebben nemcsak a hagyma, de a fűszerpaprika is jobb ízben mutatkozik meg.
Ahogy sok magyar fogásnál, a harcsapaprikás készítésénél is az egyik legfontosabb szempont, hogy magas minőségű fűszerpaprikát használjunk. Nagyon elviheti az étel ízét, ha nem ezt tesszük.
A harcsapaprikást általában túrós tésztával tálaljuk, az idők során ez a tésztafajta lett a paprikás hű társa. Nem véletlenül, mert tényleg nagyon jó íz- és látványkompozíciót alkotnak együtt a tányéron.
Kaprot is érdemes szerezni az ételhez, a túró és a kapor egy egységben csodákra képes. Legyen az egy lepénytészta, vagy maga a túrós csusza, édes, avagy sós ételköltemény, mindenhol fantasztikus párost alkotnak.
A lényeg, hogy mindenképpen frissen aprított, és ne szárított variációban használjuk a kaprot!
Ha mindenünk megvan, jöhet is a főzés!
Hozzávalók a harcsapaprikáshoz: 0.6 dl napraforgóolaj, 2 darab vöröshagyma, 6 gerezd fokhagyma, 2 darab sárga kaliforniai paprika, 5 dl víz, 2 evőkanál fűszerpaprika, 600 gramm afrikai harcsa (szürke harcsa), só és bors ízlés szerint, 2 közepes darab paradicsom
A kapros túrós csuszához: 10 dkg mangalica szalonna, 30 dkg csuszatészta, 15 dkg tehéntúró, 175 gramm tejföl, 1 csokor kapor, só és bors ízlés szerint
A finomra vágott vöröshagymát olajon aranybarnára pirítjuk. Hozzáadjuk az aprított paprikát, majd kicsivel később a reszelt fokhagymát. Megszórjuk fűszerpaprikával, mehet rá az aprított paradicsom is, sózzuk-borsozzuk, majd elkeverjük, és felöntjük vízzel.
Alacsony lángon főzzük 1 órát, időnként megkevergetve. Ha elforrt a leve, pótoljuk vízzel. Akkor jó, amikor már szétfőttek a zöldségek. Amíg fő az alaplevünk, felkockázzuk a harcsát, majd hozzáadjuk a készre főtt alapléhez. 10 percig főzzük a hallal együtt.
A felkockázott szalonnát zsírjára pirítjuk. Hozzáadjuk a kifőtt csuszatésztát, és lepirítjuk.
Hozzáadjuk a tejfölt, a túrót és a finomra vágott kaprot. Az egészet alaposan elkeverjük, és összemelegítjük. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, végül a harcsapaprikással tálaljuk.
A túrós csuszával tálalt harcsapaprikás teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezeket a recepteket is próbáld ki: