És hányat használsz közülük? Ugye-ugye... A "kevesebb néha több" itt is igaz. Most megmutatjuk milyen késekre van feltétlenül szükséged. Tarts velünk!
Egy biztos: ha már van egy jó séfkésünk, nem sok továbbira lesz szükségünk.
A kötelező darab
A séfkés mellett a kiskés vagy hámozókés is nélkülözhetetlen a konyhában. Kicsi pengéje, és kis markolata könnyen irányíthatóvá teszi, hagyma-és zöldségpucoláshoz mással ne is álljunk neki, és a gyümölcsök hámozása és darabolása is pofonegyszerű vele. És különben is: mindenkinek megvan a kedvenc kiskése.
Filéző- és csontozókés
A kettő közül valamelyik nem rossz, ha kéznél van főzés közben, mert szakácskésünkkel nem biztos, hogy olyan ügyesen tudunk filézni, húsok csontozására pedig nem való a séfkés.
Kenyérvágó
Na, ez az a darab, ami minden háztartásban fellelhető (nálam is), pedig az éles szakácskés is szuperül hasítja a szeleteket. Egyszóval ez feleslegesnek tűnik az alap késkészletünkben.
Bárd
Azoknak ajánljuk, akiknek gyakran van dolguk nagyobb csontokkal, illtve csontos húsokkal. Másoknak nincs értelme beszerezniük.
Citrusok filézése könnyedén >>
A fentieken túl, szert tehetünk még speciális késekre is, mint a sajtkés, vajkés, osztrigakés, de ezek nem szerves tartozékai egy alap háztartásnak, főként az utóbbi. Levonhatjuk tehát a konklúziót: 3-5 jó minőségű, éles kés éppen elegendő egy konyhatündérnek.
Társ a konyhában: séfkések terítéken >>