Képzeljük el, hogy üzleti útra vagy nyaralni indulunk és a szokásos repülőn felszolgált ételek elfogyasztása után a csoki, kis szendvics vagy tartalmasabb fogásokat követően komótosan eleszegetjük az evőeszközöket és szép lassan a tálcával is jól lakunk. Úgy tűnik hamarosan erre is lehetőségünk lesz!
A PriestmanGoode designstúdió a légitársaságok és a repterek területén található, rengeteg feleslegesen felhalmozódó műanyaghulladékra szerette volna felhívni a figyelmet, amikor megalkották a részben ehető tálcákat és étkészletet, ezzel ösztönözve az utazóközönséget is a környezettudatos hozzáállásra a mindennapok során.
A tálca alapanyaga használt kávéőrlemény, de a növényi összetevők között a tányérhoz és az eldobható késekhez, villákhoz algát és banánleveleket, valamint kókuszt is használtak. A mártásokhoz vagy más, folyékony italokhoz tengeri moszatból készült kis tartályokat készítettek.
A stúdió termékei a London Design Museum időszaki kiállításának kiállított műtárgyai is egyben, mely a Get Onboard: Reduce. Reuse. Rethink címet viseli, ami arra irányítja a fókuszt, hogy "irány a fedélzetre", gondoljuk újra a termelés csökkentését és ügyeljünk az újrahasznosítás számos lehetőségére. APriestmanGoode célja és álma is egybe, hogy még több területre elérjen az innovatív megoldás üzenete és szélesebb körben csökkenteni tudjuk a felesleges hulladék mennyiségét.
A cég újrahasznosítható üveget is kifejlesztett, ami az utazásaink állandó kelléke lehet és kiválthatja azt a milliónyi műanyag palackot, amit a reptereken vásárolunk minden egyes évben. Anyaga komposztálható bioplasztik és parafa.
A becslések szerint csak a légitársaságoknál 5,7 millió tonna szemét keletkezik évente, ami az egyszer használatos műanyagokból, fülhallgatókból és élelmiszerhulladékokból adódik össze.
Ezeket olvastad már?
Évi ~30 ezret spórol azzal havonta, hogy nem termel szemetet...
Elindult a hulladékot nem termelő Évi vlogja, ahol hasznos videókkal vár mindenkit, aki szeretné szeméttermelését minimalizálni. Le a kalappal előtte, érdemes követni!
Brecz JuditNem találod ki, mit termesztenek ezeken a háztetőkön!
Sokan nem gondolnánk, hogy a világ legnagyobb városainak egyikében évente 36 tonna zöldség terem meg a tetőkön. Pedig igaz, és ez mindenkinek nagyon jó.
Masszi- Rigó CsillaEzért ne dobd el az őszi kiránduláson a gyümölcsök maradékát
Azt hinnénk, nincsen azzal semmi baj, ha egy almacsutkát vagy egy fürt szőlő maradékát eldobjuk az erdőben, hiszen mivel szerves anyag, úgyis hamar lebomlik. Na, ez nem igaz.
Masszi- Rigó CsillaEz a magyar egyetem soha többé nem vesz palackozott vizet!
Környezetvédelmi okokra hivatkozva hamarosan teljesen beszünteti a Pécsi Tudományegyetem a PET-palackos vizek és üdítők beszerzését.
NosaltyCímlapfotó: PriestmanGoodevia