A rozmaring egy zseniális fűszernövény, ráadásul gyógynövénynek sem utolsó. Már csak az illatától is jobb lesz a kedvünk, ráadásul a memóriánk is javulhat tőle, egy kis rozmaring pedig még az emésztésünket is javítja, és megfázás során is érdemes lehet bevetni enyhe gyulladáscsökkentő hatása miatt.
Na de mire lehet jó még?
A rozmaring a hajápolásban is segítségünkre lehet, ráadásul nem kell súlyos pénzeket költenünk, hogy fejünk éke ápolt, fényes, dús és korpamentes maradjon.
Akár már egy friss levelekkel teli ág is elég ahhoz, hogy hajpakolást készítsünk: a rozmaringágat forrázzuk le egy lábosban nagyjából 3 deciliter vízzel , tegyünk rá fedőt, és hagyjuk pár órát állni, amíg teljesen ki nem hűl.
Ne ijedjünk meg, ha a víz barnás lesz, ezek azok a növényből kioldódó hasznos anyagok, amelyekre a hajunknak szüksége lesz. A kihűlt „rozmaringteát” öntsük át egy szórófejes flakonba, hajmosáskor pedig alkalmazzuk a következő módon:
Ha a fejbőrünk korpás, a mosás utáni vizes hajtöveket fújjuk be a rozmaringos teával, masszírozzuk el a fejbőrön, igény szerint pedig fújjunk a haj többi részére is a folyadékból, hogy a hajunk fényesebb legyen. A lefőzött rozmaringos víz hűtőben egy hétig is eláll, így akár két hajmosásra is elegendő lehet.
A rozmaring illóolaja segít a fejbőr helyreállításában, ráadásul pakolásként is alkalmazható, ha eggyel hatékonyabbá szeretnénk tenni a hajápolási rutinunkat: 12 csepp rozmaring illóolajat keverjünk egy 30 ml jojobaolajjal vagy aloevera géllel. Masszírozzuk el a fejbőrben a keveréket, és hagyjuk legalább egy éjszakán át a hajon, reggel pedig alaposan mossuk le.
Rendszeres használattal a haj korpamentes lesz és fényes, kevésbé zsírosodik majd.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: