3 konyhai eszköz hagymavágáshoz, ha nem barátunk a kés

Ugyan a legtöbb esetben késsel aprítjuk a hagymát, a konyhai művelet elvégzésére más eszközöket is használhatunk, ha úgy kívánja a helyzet. De milyen helyzetek ezek? Nézzük, hogy mit mikor vethetünk be.

A hagymavágás ríkatós feladatát nem annyira kedveljük, ami kevésbé szerencsés, hiszen szinte az ételek 90%-nál szükség van rá. Ha nem akarjuk, vagy nem tudjuk kitanulni a késes manővereket, fellélegezhetünk, hiszen egy sor más technikával is elvégezhetjük a hagymavágást, sőt, egyes esetekben jobban is járunk velük.

3 konyhai eszköz hagymavágáshoz, ha nem barátunk a kés

Reszelő

Bizonyos ételek esetében egészen apró, szinte pépszerű darabokban van szükségünk a hagymára. Amikor az ízre maximálisan, a textúrára viszont minimálisan van szükségünk, forduljunk a reszelőnk kis- vagy nagylyukú oldalához.

Például a saláták esetében jól jöhet a reszelt hagyma, hiszen az ilyen ételeknél nem kellemes élmény egy nagy darab hagymával szembetalálkozni.

Bevethetjük még salátaöntetek, mártások vagy krémes raguk esetében: itt minél egységesebb, selymes állagot kell elérnünk, amellett, hogy a hagyma karakteres aromáját is felhasználjuk. A reszelt hagyma gyorsan szétfő, és átadja ízét az egész ételnek.

A nagyobb reszelőlyukakkal tartósabb hagymadarabokat hozhatunk létre, ez akkor lehet jó választás, ha nem akarunk késsel aprítani, mégis a megszokott méretű hagymakockákat szeretnénk.

Klasszikus coleslaw

A nagy amerikai klasszikus, amit százféle módon lehet variálni. Ez egy alap, amit dúsíthatunk almával, vagy tehetünk extra fűszereket az öntetbe.

Almás-mézes coleslaw

Különleges almás-mézes káposztasaláta, akár magában fogyasztva, akár egy jó hamburger mellé is tökéletes!  Érdemes kipróbálni! ;) Próbáld ki Te is Picato Apple-Honey szósszal!

Uborkagyalu

Akadnak olyan ételek is, ahol vékony karikákra vagy szálakra van szükségünk. A hagyma késsel való karikákra vágása talán még macerásabb, mint a kockázás, ezért jól fog jönni egy okos trükk hozzá.

Ha van otthon uborkagyalunk, ne kizárólag csak uborkákat szeleteljünk vele, hanem használjuk bátran hagymavágásra is. A hagymát pucoljuk meg, de hagyjuk rajta a gyökeres végét, hogy ne essen szét a gyalulás közben.

A gyökérrésszel ellentétes oldalon kezdjük el szeletelni, és a felhasználástól függően vágjuk vastagabb vagy vékonyabb karikákra. Például a salátákba a közepesen vastag hagymakarika a jó választás, a savanyításhoz pedig egészen hajszálvékony szeleteket gyártsunk.

Késes aprító

És végül jöjjön a hagymavágás svájci bicskája, a késes aprító. Ezzel a masinával szinte az összes különböző textúrát elérhetjük, az egészen nagy gerezdektől, az apró kockákig.

A lényeg, hogy ne folyamatosan járassuk a gépet, hanem a pulzáló funkciót használjuk, így egy-egy gyors körrel fokozatosan aprítsunk a hagymán. Az elején ne egészben tegyük a gépbe, hanem negyedekre vágva, hogy ezzel is könnyítsünk az aprító munkáján.

Addig pulzáljuk, amíg el nem érjük a számunkra megfelelő állagot. Ez lehet körömnyi kocka vagy közepes négyzet, esetleg egészen apró hagymadarab. A késes aprítóval másodpercek alatt felvághatunk egy, de akár több fej hagymát is, ráadásul sírás nélkül.

Sokhagymás galette

A pite nem csak desszert lehet! Mi most egy szuper gazdag, hagymás galette-et készítettünk, aminek az a legnagyobb előnye, hogy szabadon formázhatjuk, nem kell belezsonglőrködni különböző ...

Balzsamos lilahagyma-lekvár

Ez a hagymalekvár szuper kiegészítője lehet sajttálaknak vagy különféle húsételeknek. Íze édeskés és sós egyszerre, a balzsamecettől pedig kellemesen pikáns.  

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!


További konyhai praktikákat ismerhetsz meg:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...