2019-ben több mint 1,1 millió felnőtt és több mint 5 ezer gyermek élt cukorbetegséggel. Emellett rengeteg magyar honfitársunk áll a cukorbetegség előszobájában, a prediabétesz állapotában is. Hogyan tudjuk megelőzni, hogy a prediabétesz diabétesszé fajuljon, és milyen gyógynövényekkel lehet a cukorbetegséget kezelni? Gyuri bácsi a Sokszínű Vidéknek elárulta, melyek ezek.
A cukorbetegséget évszázadok óta kiválóan kezelik a füvesemberek, bízzanak a népgyógyászatban!
– mondja Gyuri bácsi, aki hozzáteszi, hogy minél előbb kezdjük el rendszeresen fogyasztani a megfelelő gyógyteát, annál kisebb az esélye annak, hogy kialakuljon vagy súlyosbodjon a cukorbaj.
Fekete áfonya
Akadnak olyan gyógynövények, amelyek úgy segítenek, hogy fokozzák az inzulinkiválasztást, mások a glükóz metabolizmust befolyásolják. Az egyik ilyen gyógynövény a flavonoidokban gazdag fekete áfonya, méghozzá magas krómtartalma miatt. A króm aktív szerepet játszik a szénhidrát-anyagcserében, így segít egyensúlyban tartani az ingadozó vércukorszintet.
Gyermekláncfű és a mezei katángkóró gyökér
Ebben a két gyógynövényben megtalálható az inulin, ami ajánlott IR-re vagy cukorbetegség kiegészítő terápiájához, mert a szervezetben alacsonyabb glikémiás indexű fruktózra bomlik, amely lassan szívódik fel a tápcsatornából, így csökkenti a vércukorszintet.
Gyuri bácsi saját keveréke
A bükki füvesember cukorbetegteája, a Diabess-Györgytea az összes eddig említett gyógynövényt tartalmazza, de kevert még hozzá csalánt, mezeikatáng-gyökeret és orbáncfüvet is.
A tea enyhíti, illetve megszüntetheti a cukorbetegség számos kellemetlen melléktünetét (végtagzsibbadás, testsúlynövekedés vagy -csökkenés, neuropátia, stb.), és késlelteti a súlyos szövődmények, mint például a magas vérnyomás, érelmeszesedés, veseelégtelenség, keringési problémák kialakulását
Hogyan fogyasszuk őket?
Fontos, hogy az orvos által előirt utasításokat pontosan tartsuk be, a gyógyteát csak kiegészítő kezelésként fogyasszuk. Ha vércukorszintünk jelentősen csökkenne, akkor mindenképpen tájékoztassuk erről orvosunkat. Mivel a gyógytea lassítja a szénhidrát-felszívódást, ezért fontos, hogy a teát közvetlenül a főétkezés után fogyasszuk el, amikor a legnagyobb mennyiségű szénhidrát kerül a szervezetbe.
Még több gyógytea: