A napokban elég jelentősen megváltozik az időjárásunk, így nagyjából 10 °C-os lehűlésre és esőkre számíthatunk a hét közepétől az ország egész területén. Őszintén szólva mi nagyon örülünk annak, hogy a hőség végre enyhülni látszik, ám a kertünkben lévő gyümölcsök könnyedén veszélybe kerülhetnek az esős időben, ha nem figyelünk oda rájuk. Most megmutatjuk, hogy miként védheted meg a gyümölcsöket!
Így védd meg a kiskertedet a veszélyes kórokozóktól
Vesd pe a permetezőt
Ne feledd, hogy a legtöbb kórokozó gomba ellen, csakis megelőzéssel lehet védekezni. Érdemes lehet bevetni a permetezőgépet, ha fertőzésre fogékonyabb gyümölcsfajtáid vannak vagy sűrűbb, árnyékosabb kerted van. A szakértők ezenfelül javasolják a lombtrágyázás használatát a letermett csonthéjasoknál, melyet szükség szerint gombaölő szerrel is lehet párosítani. Bár a héjasok közé tartozik a mandula, ám a levéllyukacsosodás (sztigmina) őt is könnyedén megtámadhatja...
Így küzdj meg a moníliás és varas fertőzésekkel
A kései érésű almában és körtében az esős időjárás felerősítheti a moníliás és varas fertőzés kialakulásának lehetőségét. De a levelek is veszélyben vannak a varasodástól és még a lisztharmattól is. Ezért a permetezés és a kalciumtartalmú lombtrágyák mellé varasodás elleni gombaölőket is belekeverhetsz a permetlébe.
A gubacsatka és a fúrólégy is támad
A molyokon kívül a dióburokfúró-légy is rajzik, illetve a dió gubacsatka-fertőzése is előfordulhat a kertekben. A szakértő szerint az atkák már nem érhetők el a permetlével, sőt, egy részük már a rügypikkelyek alá húzódhatott. Így a fertőzött fáknál, növényeknél majd tavasszal, rügypattanáskor kell védekezni.
Még több növényes cikk itt: