A futás kiváló sport azok számára, akik szeretnek a természetben lenni, és növelnék az állóképességüket. Bár a közhiedelemben az él, hogy a futás egészen olcsó sport, ez nem teljesen van így. Igaz, hogy a síelésnél például olcsóbb, de ennél a sportnál is érdemes beruházni egy megfelelő, minőségi futócipőre. A Házipatika összeszedte, melyek azok a dolgok, melyekre figyelni kell, amikor futócipőt választ valaki.
A gyengepont
Nincs két ugyanolyan lábforma, de még a bal lábunk is jelentősen eltérhet a jobbtól. Érdemes tehát felpróbálni a kiválasztott cipőt, és néhány lépést megtenni benne, vagy akár kocogni egyet az üzletben.
Figyeljünk arra is, milyen méretet választunk, hiszen ajánlatos inkább felfelé kerekíteni. Ha a hétköznapokban 38-as cipőt hordunk, akkor lehetséges, hogy a 39-es lesz a megfelelő méret. Sokan beleesnek a hibába, hogy túl szűk cipőt vásárolnak, ami összeszorítja az ujjakat, és irritálhatja az Achilles-ínt.
Akinek volt már utóbbival gondja, az mindenképpen vizsgálja meg a cipő sarokrészét. A bélés anyaga ne legyen túl kemény, ugyanakkor stabilan kell, hogy fogja a bokát.
Nem mindegy, milyen talajon használjuk!
Alapvetően a futócipőknek két fajtája van
A beton futócipőt nemcsak az aszfaltra, de a futópadra és rekortánpályára is jól használhatjuk, míg aki igazán a természetbe vágyik, annak terep futócipőt kell vásárolnia. Egyik nem tudja helyettesíteni a másikat, kialakításuk ugyanis az igénybevételhez igazodik: a terep futócipő tömörebb anyagból készül, kevésbé hajlékony, és nehezebb is, a lábat teljesen bezárja. A másik ezzel szemben könnyű, hajlékonyabb, talpa puhább, így kényelmesebbnek is érződik viseléskor a terepre gyártott társainál.
Még több mozgás: