Patrik Ghosh, a Royal College of Art hallgatója szokatlan és nagyon szép víztisztító-rendszert tervezett. A Drop by Drop a fűszernövények segítségével a mosogatás, fürdés során keletkezett szürkevizet képes ihatóvá varázsolni. A szürkevíz szóösszetétel a nem menthetetlenül szennyezett, de emberi fogyasztásra már éppen alkalmatlan vizet jelöli.
A szerkezet úgy működik, hogy az üvegbúra alatt lévő növények felszívják a rendszerbe juttatott szürkevizet, amely a leveleken keresztül - immár megtisztulva - elpárolog. A búra felfogja a mini esőerdő páráját, amely cseppekbe gyűlve egy edénybe csöpög.
A párolgást gyorsíthatja, ha a levegőt kiszivattyúzásával kontrolláljuk a búra alatti nyomást. Mivel a vizet maguk a növények szűrik meg, mérgező fajtákkal nem szabad kísérletezni.
Ghosh a Dezeen magazinnak elmondta, egy kicsike esőerdőt tervezett, egy komplett bioszférát, amelyben a fényt, a páratartalmat, a hőmérsékletet, a nyomást és a szelet is mi szabályozhatjuk.
A Drop by Drop tervezője egy szándékosan látványos és szép szerkezetet akart létrehozni, olyat, ami sokkal jobban mutat a nappaliban, mint a konyhában. Ghosh szerint azonban nem csak az esztétikumból fakad a projekt vonzereje.
Az, hogy egy élő, lélegző rendszer kap helyet a kedvenc kanapénk mellett, nagyon vonzó tud lenni.
A designer abban bízik, az egyelőre lassú folyamatot fel lehet majd gyorsítani, és a jövőben akár a már megvalósult, kis méretű prototípushoz hasonló szerkezetek boríthatják a brit házak kihasználatlan tetőzetét. Így 12 óra alatt akár 160 liter víz is megtisztulhat.