Ó, a strucc... A legnagyobb testű ma is élő madárfaj. A Kalahári-sivatag és a Szahara déli részének fürge ura. Hazánkban nem igazán tömegtermék a húsa, pedig koleszterinszegény és hasonló az íze, mint a borjúnak. Mi most mégsem vállaltunk be egy rántott strucc-combot, de így is elkápráztattuk a szerkesztőség tagjait.
20 főre készítettünk rántottát mindössze egyetlen strucctojásból, de a kóstolásra jelentkezőknek nem mondtuk meg, hogy mit is esznek valójában. Íme, a strucctojás története a vásárlástól kezdve a feltörésen át a kóstolásig.
Strucctojás fun fact
Egy darab strucctojás körülbelül 1,2-2 kg súlyú és akár 30 cm hosszú is lehet. Mintegy 20-30 normál tyúktojásnak megfelelő beltartalommal bír, így lazán jóllaktunk belőle mindannyian a szerkesztőségben. Szerencsétlen madár évente körülbelül 20-40 ilyet présel ki magából - hát nem lennék a helyében.
A tojás ízében és állagában nem sokban különbözik a tyúktojástól, a kóstolók annyit állapítottak meg, hogy krémesebb és zsírosabb mint az általunk minden nap fogyasztott tojás. Tömörebb állagról, és selymesebb ízről is beszámoltak a szerkesztőségi tagok.
A feltörésről csak annyit mondok, hogy mi egyszerűen fogtuk a tojást és körbekopácsoltuk a tetejét egy nagy kés hátával, és aránylag kevés energiabefektetéssel hozzájutottunk a tartalmához. Szóval nem kellett a flexhez nyúlni. Elkészíteni meg ugyanúgy kell, mint bármelyik tojást. A Nosalty-n nem mellesleg még a strucctojás előkészítéséről is találtok infókat. Strucctojásunkat a Lehet csarnokbanA napfény ízezöldségesnél szereztük be.
Ha meghoztuk a kedvedet egy jó kiadós rántottához, akkor ne habozz, bátran ruházz be egy strucctojásba!
És ezt olvastad már az ízHUSZÁR magazinon?
Napokon át ingyen ittuk a világ egyik legdrágább ásványvizét, és ezt akár te is megteheted