Nem hinnéd, de ez a fürdőszobád legkoszosabb része

Ha a fürdőszobában található koszos területekre gondolunk, először biztosan a vécé vagy a csap jut az eszünkbe, pedig egyáltalán nem ezek a legvészesebb részei a helyiségnek.

Ha megkérdeznének, melyik a fürdőszobád legkoszosabb területe, biztos, hogy a vécét mondanád, ugye? Nyilvánvaló, hogy vannak olyan szituációk, amikor a nem megfelelő higiénia miatt a vécé a legneccesebb része a helyiségnek, de ha megfelelően takarítasz, akkor sem ezzel, sem az olyan, látványosan koszosodó helyekkel nem lehet gond, mint a csap vagy a fürdőkád. A fürdőszoba legkoszosabb része biztosan az, amire senki nem gondolt volna:

az a hely, ahol a nedves törölközőidet tárolod a száradáshoz.

A Rointe - elektromos fűtéssel és hűtéssel foglalkozó vállalat - kutatása szerint ez azt jelenti, hogy a leginkább fertőzésveszélyes és baktériumoktól telített helye a fürdőszobádnak a radiátor vagy a törölközőszárító. Ennek két oka is van: a nedves törölközők melegágyai a különböző baktériumok, gombák, más mikrobák szaporodásának, ráadásul ezek azok a fürdőszobai területek, amelyeket az emberek a legritkábban takarítanak.

Igaz, a kutatáshoz nem túl sok (szám szerint öt darab) fürdőszobát vizsgáltak át, és megállapították, hogy 60 százalékukban a törölközőtartók bizonyultak a legkoszosabbnak. A vécék csak 10 százalékot tettek ki a legkoszosabb kategóriában, 20 százalékuk ezzel szemben a skála másik végére, a tiszta kategóriába esett.

Érdekes, hogy a legtisztább területek a csapok és a zuhanyfej voltak, ezek egyike sem esett a nagyon koszos kategóriába.

A Rointe kérdőívet is készített a britek között, akik azt mondták, hogy a koronavírus-járvány miatt többet takarítanak, ennek ellenére csupán 11 százalékuk mondta azt, hogy havonta takarítja a törölközőszárítót, 17 százalékuk pedig, hogy a fürdőben található radiátort sikálja ilyen gyakran. 7 százalék elismerte, hogy soha nem tisztítja a radiátort. A megkérdezettek 10 százalékánál is kevesebb pucolja hetente ezeket a koszos területeket.

Forrásunk volt.


Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasnod!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...