Korábban arról írtunk, hogy milyen fizetésre lehet számítani a Lidlnél, ha valaki raktárosként helyezkedik el az áruházláncnál. Most pedig a Tesconál hirdetett végzettséget nem igénylő frissáru pultos bérezésre térünk ki, amelyről a Pénzcentrum cikke számolt be bővebben.
Mivel foglalkozik a frissáru pultos?
„A frissáru pultosok a pékség/cukrászat, zöldség-, mirelit-, tejosztály, hús- és baromfiosztály, csemegeosztály (melegkonyha: grill-pult, pizza; halpult) körüli munkákat végzik" – írja a cikk.
Bruttó 400 ezer forint feletti alapbér jár nekik
A teljes munkaidőben átlagosan elérhető bruttó jövedelem a vidéki városokban jellemzően 408 ezer forint körül alakul.
De a fent említett fizetés már tartalmazza az alapbéren felül a műszakpótlékot, a túlórát, a cafeteriát és a vásárlási kedvezményt is. Így az alapbér 2023-ban bruttó 320 ezer forintra rúg. Egy kicsivel magasabb bérszintet kínálnak a nagyobb városokban, így például Siófokon, Pécsen és Budapesten is.
Egészen pontosan 448 ezer forint bruttó fizetés jár az említett városokban, amelyből az alapbér és a fix terület alapú bérkiegészítés bruttó 360 ezer forint.
De nemcsak teljes munkaidőben, hanem részmunkaidőben (4 és 6 órában) is el lehet helyezkedni az üzletláncnál. Ha valaki ezt az opciót választja, akkor az alacsonyabb bérkategóriájú településeken bruttó 314 ezer forintos (alapbér: bruttó 240 ezer forint) fizetést adnak.
A magasabb bérkategóriába eső településeken azonban havonta bruttó 344 ezer forintot kínálnak (ez bruttó 270 ezer alapbért jelent).
További juttatások is akadnak
A cafeteria 12 ezer forint, mely Szép-kártyára, egészségpénztárra, egészségbiztosításra és Tesco-utalványra kérhető, bár utóbbi már beletartozik az alapbérbe. Az autóhasználók viszont örülhetnek, hiszen költségtérítést (30ft/km) biztosít a Tesco. Ezenfelül a juttatási csomag része a 15 százalékos dolgozói kedvezmény is, amely minden tescós vásárlás után érvényesíthető.
Még több friss hír: