7 főzési tipp, amit szakácsoktól lestünk el 2021-ben

Jó pap holtig tanul – a jó szakács pedig szintén! Íme néhány trükkös praktika, amit az elmúlt egy évben lestünk el profi szakácsoktól.

2021 első felét sokan töltötték a konyhában, na persze nem feltétlenül önszántukból, sokkal inkább azért, mert a lezárások miatt jobb híján főzéssel és sütéssel próbálta meg átvészelni a világ a bezártságot. Megannyi tippnek, főzőkurzusnak és frissen megjelent szakácskönyvnek hála idén sem maradtunk főzési és sütési praktikák nélkül, a Food and Wine oldala összegyűjtötte a tavalyi év legokosabb és legötletesebb trükkjeit, melyeket profi szakácsok ajánlottak az olvasók figyelmébe.

Botmixerrel is készíthetsz tejszínhabot

Egy jó botmixer csodákra képes. Nyugodtan hagyd a konyhafiókban a manuális és a gépi habverőt is. Ha elég zsíros habtejszínt választasz a boltban, és a botmixert folyamatosan mozgatva kevered a tejszínt, néhány perc alatt tökéletes állagú habot kapsz majd, ezt még egy videó is bizonyítja, melyben az amerikai gasztromagazin egyik szakácsa készített hibátlan tejszínhabot.

Viszlát habverő, van egy gyorsabb megoldásunk!

Igenis érdemes hosszabb ideig sütni a pitéket

„Az emberek gyakran félnek attól, hogy túl sokáig sütik a pitéiket, tortáikat” - állítja Martha Stewart, és igaza van. Az ő praktikája szerint a pitéket addig kell sütni, amíg valóban jó aranybarna színt kapnak. Ez nagyon hosszú időnek tűnhet, de a végeredményt illetően mindenképpen megéri. Szépen meg kell barnulnia alul is, felül is.

Martha szerint a tökéletes aranybarna külső elérésének másik fontos lépése a tésztakéreg cukorral való megszórása: „A cukor a tésztára szórva nemcsak segíti, hogy szebb legyen a pite, de ropogósabb is lesz tőle a sütemény”.

Sose dobd ki a koriander szárát!

Már ha egyáltalán fogyasztasz koriandert. A sokak által imádott, többek által azonban megvetett fűszernövénynek nemcsak a magja és a levele hasznos, igazán jól felaprítva bármilyen korianderes ételbe – legyen az egy ázsiai tészta vagy egy finom taco – remekül passzol.

A fokhagyma mindig legyen az utolsó

Sokan tudják, de ismétlés a tudás anyja: a fokhagymát soha nem érdemes elsőként tenni a forró serpenyőbe, ez az alapanyag ugyanis egy pillanat alatt odaéghet, ezzel borzasztó keserű ízt adva az ételnek. Ha fokhagymát használunk, mindig akkor tegyük hozzá az ételhez, ha az edényünkben már jól megpirult a hagyma, vagy ha az ételben kellő mennyiségű folyadék van ahhoz, hogy a fokhagyma ne tudjon letapadni az edény alján és odaégni.

Előbb a vöröshagyma, csak utána a fokhagyma!

Cézár saláta római módra!

A római saláta tökéletes alapja tud lenni a cézár salátának, az étel összerakásakor pedig érdemes lehet félbe vágni a salátát, és megpirítani a leveleket 1-2 percig. A végeredmény sokkal ízletesebb lesz, próbáld ki te is!

Többé nem marad beragadt sajt a reszelőben

A megoldás nagyon egyszerű: csak kend be egy kis olívaolajjal a reszelőt, és nem kell percekig mosogatnod a fém eszközt ahhoz, hogy minden sajtdarabka kijöjjön belőle.

Szárítsd ki a salátaleveleket sushiszőnyeggel!

Madársaláta, spenót, bazsalikom - ha a víz alatti átmosás után nagyon nedvesek maradnak a levelek, vegyél elő egy sushiszőnyeget, rakj alá egy konyhai papírtörlőt, és tekerd bele a szőnyegbe a vizes leveleket. Ezzel a megoldással könnyen kiszáríthatod például a spenótot, ami így sokkal több ízt ad majd ki magából, ha belefőzöd az ételbe.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Címlapról ajánljuk

További cikkek