Akár a Balaton-parton pihenünk, akár kerti partit tartunk, szinte biztos, hogy a főtt kukorica szerepet kap a menüben. Ez nem meglepő, hiszen a főzés az egyik legegyszerűbb és leginkább stresszmentes módszer, hiszen gyakorlatilag maguktól elkészülnek a csövek és bármivel ízesíthetők. Mindezek ellenére mégsem ez az elkészítés legjobb módja – aminek több oka is van.
Elveszett tápanyagok
Az egyik fő ok, amiért érdemes más módszerre cserélni a kukorica főzését, az a tápanyagveszteség. A kukorica tele van olyan alapvető vitaminokkal és ásványi anyagokkal, mint a C-vitamin, a B-vitaminok és a rostok.
Amikor megfőzzük a kukoricát, ezek közül sok létfontosságú tápanyag kiszivárog a vízbe, amit aztán általában kiöntünk.
Ez azt jelenti, hogy a kukorica tápanyagtartalmának jelentős részét elveszítjük.
Romló állag és íz
Egy másik dolog, amit érvként hozhatunk fel a főzés ellen, az a kukorica ízére és állagára gyakorolt hatása. A főzés a kukoricaszemeket vizessé és pépes állagúvá teheti, elvéve azok természetes édességét és ropogósságát. Az eredmény egy íztelen és kevésbé élvezetes élmény lesz. A kukorica akkor a legjobb, amikor a szemek lédúsak és enyhén ropogósak, természetes édességükkel együtt.
Akkor hogyan készítsük el?
Ha a főzés nem a legjobb opció, akkor hogyan érdemes elkészíteni a kukoricát? Nos, mind a grillezés, mind a sütés és a párolás kiváló alternatívának számítanak. A kukorica grillezése egyfajta füstös, karamellizált ízt hoz ki, miközben a szemek ropogósak és lédúsak maradnak. A sütőben, fóliában vagy héjban történő sütés ugyanakkor fokozza a kukorica természetes édességét és mélyebb ízt ad neki. A kukorica párolása szintén nagyszerű módszer, amely megőrzi a tápanyagok nagy részét, miközben friss, puha állagot biztosít.
Ezeket a tippeket is érdemes megfogadni!