Közeleg az ünnepi hosszú hétvége, a nagy erőfeszítések árán leadott kilók huss, repülnek vissza, mintha sose hagytak volna el minket. Ha azonban egy kicsit odafigyelsz, elkerülheted, hogy így járj!
Hogyan úszhatjuk meg a pluszkilókat az ünnepek alatt?
Érdemes megnyugodni, egy jól felépített fogyókúrába beilleszthetők az ünnepek. A fogyókúra során is érezhetjük jól magunkat, részei lehetünk a családnak anélkül, hogy folyton visszautasítanánk a kínált ételt vagy mindenkit a fogyókúránkkal járó lemondásokkal traktálnánk.
Tippek, amiket érdemes megfogadni
- Együnk mértékkel. Igazából ez a legfontosabb, ez kell, hogy legyen a vezérlőelv. Azaz együnk az ünnepi ételekből, akár magunk készítjük, akár vendégségben étkezünk, de ne együnk sokat, álljunk meg a hétköznapi mennyiségeknél.
- A húsvéti sonkából lehetőleg olyat válasszunk, ahol a zsíros részek jól láthatók és a húsos részről könnyen eltávolíthatók, ilyen pl. a parasztsonka, míg a tarja tipikusan magasabb zsír- és így kalóriatartalmú. Fogyasszuk a húsos részt, a zsírosat hagyjuk a tányéron.
- Tojásból 1-1-t fogyasszunk, ne együnk reggelire, tízóraira és vacsorára is még 2-3 db-t, bármilyen szép pirosra is van festve. Tojáskrémet készíthetünk tejföl, vaj helyett natúr joghurttal is.
- Ha van rá lehetőség, készítsük el magunk a kalácsot, használjunk kevés cukrot. Szeljük vékonyan, és csak 1-2 szeletet fogyasszunk belőle. Ha kalács helyett kenyeret eszünk, akkor az lehet teljes kiőrlésű, és azzal is álljunk meg 1-2 szeletnél.
- Fogyasszunk sok friss zöldséget, nálunk a húsvéti tál szerves részei a friss retek, a tavaszi újhagyma, medvehagyma, paprika.
- Az ünnepi főétkezésekhez válasszunk zsírszegény húsfajtákat (csirke-, pulykamellet, sertéscombot stb.), köretként friss salátákat vagy főtt, párolt zöldségeket fogyasszunk.
- Legyünk mértékletesek alkoholügyben, egyrészt magas energiatartalma miatt, másrészt, ha túl sokat iszunk, hajlamosak vagyunk elcsábulni még 1-2 extra falatra.
- Süteményből sem kell az éves adagot ilyenkor elfogyasztani, ha muszáj, együnk 1-1 szelettel, de ha meg tudjuk állni, akkor ne együnk az ünnep minden napján.
- Szintén fontos, hogy ne nassoljuk el a gyerekek csokinyusziját, csokitojás-maradékát!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek!:
Ezeket olvastad már?
9 reform kalács húsvétra, ha valami egészségesebbre vágysz
Egy-két trükkel a húsvéti kalács is lehet egészségesebb, akár a sonka mellé reggelire, akár uzsonnára tálalod.
Bodon Judit dietetikus5+1 nyomós ok, hogy ne egyél több műkaját
A XXI. században nehéz kikerülni őket 100%-ban, de érdemes törekedni arra, hogy minél kevesebb félkész-, készételt fogyasszunk. Tényleg káros hatással vannak az egészségünkre!
admin10+1 eszméletlen cukormentes amerikai palacsinta a hétvégére
Egy gazdag húsos leves után lehet ennél jobb második fogás?
Bodon Judit dietetikus5 tipp edzőnktől, hogy formás hasad legyen a nyárra
Ha feszes, formás hasat szeretnél a strandszezonra, ideje nekiállni a gyakorlatoknak!
Suri Andi edző