Lángos natúr vagy ráadásul tejfölösen, sajtosan, sült krumpli ketchuppal, rántott sertésborda, bő zsírban sült hekktörzsek, palacsinta, kürtöskalács fagyi vagy jégkrém... nem kifejezetten a fogyókúrába illeszthető ételek.
Ha a leadott kilókat nem szeretnénk a kéthetes nyaralás alatt viszontlátni, netalán további csökkenést szeretnénk elérni, akkor körültekintően kell eljárnunk a nyaralás során.
Íme 7 tipp, ami fogyókúránk segítségére lehet a nyaralás idején:
- Állítsuk össze az étrendet előre! Utazás előtt úgyis át kell gondolni mit vigyünk magunkkal, tervezzük meg az étrendünket előre és ennek megfelelően állítsuk össze a bevásárlólistát.
- Főzzünk magunk! Tudom, ez macerásnak hangzik, de igazából nem az, az általunk készített étel szerintem bőven megéri a fáradságot. Mi választjuk ki az alapanyagot, az ételkészítés módját, mi határozzuk meg az adag méretét - ezek a feltételek szükséges alapjai a jó fogyókúrának. Mivel a nagy melegben a kész ételek eltarthatósága nem biztosított, így meleg ételt nem fogunk tudni magunkkal vinni a strandra. Ha közel a szállás, térjünk haza egy gyors ebédre, de tervezhetjük a meleg étkezést a vacsora idejére is.
- Grillezzünk! A grill jó barát lehet, hiszen zsírszegényen készíthetünk el ízletes, változatos hús- és zöldségételeket. A tengerparti nyaralásokkor az éttermi kínálatból válasszunk grillezett halakat, tenger gyümölcseit, friss salátákat.
- Keressünk salátát! - Ha mégis rákényszerülünk a strandkínálatra, keressünk olyan büfét, ahol kapható friss zöldségekből vagy gyümölcsökből álló saláta - de ne a majonézes verziót válasszuk. Sült burgonya helyett válasszuk a salátát hús-, halételünk mellé köretnek! Levesek közül válasszunk inkább húslevest, zöldséglevest a gulyás-, a bab- vagy a tejszínhabos gyümölcslevesek helyett.
- Használjuk ki, hogy a melegben csökken az étvágyunk! Együnk gyakrabban kisebb mennyiségeket, napi 4-6 alkalommal is akár. Strandra indulás előtt reggelizzünk a szállásunkon, tízóraira, uzsonnára is inkább vigyünk magunkkal hűtőtáskában gyümölcsöt, szendvicset, így nem „kényszerülünk" rá a palacsintára, fagylaltra. Ebédidőben a büfében, étteremben kérdezzünk rá, hogy egy-egy ételből kaphatunk-e kis-, fél- vagy gyerekadagot.
- Igyunk vizet! - Kánikulában a szervezet folyadékigénye megnő, fogyasszunk napi 2,5-3 liter folyadékot! Ez lehetőleg víz legyen, hiszen a cukrozott üdítőitalok energiatartalma magas és még a szomjat is kevésbé oltják. Ne feledkezzünk meg az alkoholos italok energiatartalmáról sem, arról nem is beszélve, hogy akad köztük olyan, amely fokozza az étvágyat, csökkenti az étrendünk feletti kontrollt.
- Tovább segítheti testsúlycsökkentési törekvéseinket, ha a szünidőt aktívan töltjük – sétáljunk, kiránduljunk, kocogjunk, ússzunk!