A Gerbeaud konyakmeggye és macskanyelve már nem ugyanaz, mint 20 éve, de ez nem feltétlenül baj

Pintér Katalin volt ezen a héten a 24.hu gasztronómiai podcastjának, a Filézőnek a vendége, aki többek között arról is mesélt, hogyan ment végbe a cég és a cukrászat átalakulása, miért nem ugyanolyan a macskanyelv, mint volt, és hogy mit tartogat a jövő.

A Filéző eheti vendége Pintér Katalin, a Gerbeaud Gasztronómia Kft. alapítója és tulajdonosa volt. A 24.hu gasztronómiai podcastjában több mindenről is szó esett, többek között a Gerbeaud cég múltjáról és a vezetőváltásról, a családi vállakozások természetéről. Arra is fény derült, hogy miért pont Tokióban és Szöulban nyílt külföldi Gerbeaud, és hogy mit lehetett ezeken a helyeken tanulni. A Filéző legújabb epizódja tele van érdekességekkel.

A Gerbeaud konyakmeggye és macskanyelve már nem ugyanaz, mint 20 éve, de ez nem feltétlenül baj / Fotó: Gerbeaud Café Facebook-oldal

Átadni egy céget

Egy ideje már nem Katalin a Gerbeaud cég vezetője, ezeket a feladatokat átadta lányának, azóta ő foglalkozik az üzlet ügyes-bajos dolgaival. Persze egy ilyen átmenet nem egyszerű és zökkenőmentes dolog, meséli Katalin.

Ahogy mondja, még akkor is, ha családtagnak adja át az üzletet az ember: ez egyszerre sokkal könnyebbé, de sokkal nehezebbé is teszi a feladatot.

Mindemellett az ilyen vezetőváltásokra időről-időre szükség van. „Nem szabad túl sokáig csinálni. Semmit” – állítja a volt cégvezető.

Nem ugyanaz a macskanyelv

De nem az átadás volt az egyetlen kihívás, hanem a régi, nagy nevek felélesztése is. A Gerbeaud cukrászat esetében például igen sok munka kellett ahhoz, hogy a mostani szintre jusson a minőség.

Ahogy Katalin meséli, egyáltalán nem a régi, hosszú ideje ott dolgozó szakemberekkel, sokkal inkább az alapanyagokkal volt probléma. Ez utóbbiak közül nagyon sokat el kellett hagyni, mert nem képviselték azt a minőségi szintet, amit a Gerbeaud a jelenben hozni szeretne.

Az olyan régi klasszikusok eltűnését és átalakulását, mint a macskanyelv, a konyakmeggy vagy téli fagyi sok vásárló és vendég nehezen élte meg. Katalin szerint ezeket a változásokat szépen-lassan kell bevezetni, esetleg edukációval is érdemes társítani.

A fenntarthatóság egy lassú folyamat, de megéri

A nagy átalakulás közepette arra is volt ideje a Gerbeaud cégvezetésének, hogy felmérjék, hogyan állnak a fenntarthatóság terén. Katalin őszintén bevallotta, hogy sajnos a jelenlegi szint még nem a legelőnyösebb.

„Nagyon-nagyon dolgozunk azon és tanuljuk, hogy kell spórolni. Spórolni úgy lehet, hogy drágábban dolgozunk, aztán majd beérik ez és majd aztán egyszer csak sokkal olcsóbban dolgozunk. De azért dolgozunk drágábban, mert sok mindenre oda kell figyelnünk, ami környezettudatos, és az ma még minden drágább a piacon.”

A teljes beszélgetés megtalálható a 24.hu oldalán, érdemes végighallgatni, érdekes dolgok derülnek ki belőle.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Címlapkép: Gerbeaud Café Facebook-oldal


Még több izgalmas beszélgetés gasztroarcokkal:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...