A bankár, aki inkább sushiszakácsnak állt – Nyul Tamás séf a 24.hu podcastjában

A 24.hu gasztronómiai podcastsorozatának legújabb epizódjában Nyul Tamás, a Sushi Sei japán étterem szakácsa kalauzolt el mindenkit a japán gasztronómia és a kis rizses-halas tekercsek világában.

Szinte pálfordulásnak is beillő váltást hajtott végre nyolc évvel ezelőtt Nyul Tamás: banki munkáját otthagyva ugyanis belevetette magát a sushi világába. Érdekes élettörténetét a 24.hu Filéző című gasztronómiai podcastjában osztotta meg, ahol a tanulási folyamat akadályain kívül mesélt még Japánban tett látogatásairól, a sushi különböző fajtáiról és az elkészítés szellemiségéről is. A teljes beszélgetésért hallgassátok meg a Filéző legújabb részét!

A bankár, aki inkább sushiszakácsnak állt / Fotó: Sushi Sei Facebook-oldal

Hirtelen pályaváltás

Persze Nyul Tamás nem volt mindig sushiszakács. Végzettsége szerint közgazdász, és ezen a vonalon is indította el karrierjét: pár évvel ezelőtt még egy bankban dolgozott. Innen tért át, viszonylag hirtelen felindulásból, a gasztronómia területére, azon belül pedig a sushikészítés világába.

Váltani szerettem volna, kicsit kiszellőztetni a fejem az exceltáblákból

– indokolta döntését Tamás.

Folyamatos tanulás

Így indult el nyolc évvel ezelőtt a tanulási folyamat, ami Tamás szerint még ma is tart. Ahogy mondta, sok múlik az ember személyiségén, ugyanis ez egy olyan szakma, ahol a tanulás folyamatos, és minden apró mozdulatot lehet mindig egy fokkal jobban csinálni.

A Sushi Sei étterem szakácsának keze alatt kezdte el a munkát, eleinte csak a kisebb feladatokat bízták rá. A legtöbb dolgot autodidakta módon sajátította el, miközben figyelte a japán séf mozdulatait. Ahogy Tamás mondta, ezeket kellett lemásolni, így folyt a tanulás.

Azért hagyatkoztak erre a módszerre, mert némi nehézséget jelentett a nyelvi akadály. A mai napig rendszeresen három különböző nyelven (magyarul, angolul és japánul) kommunikálnak a séffel, egy-egy szóból megértik egymást.

Egy kicsit filozófia is

Persze nem minden a recept pontos követése, Tamás az évek során rájött, hogy a sushi készítésében nagyon fontos az egyes mozdulatok és folyamatok miértjének megértése is.

Ezek az AHA-pillanatok lassabban jönnek.

Mindezt természetesen évekbe telik megtanulni. Tamás nem nagyon rendelkezett gasztronómiai háttérrel, elvégzett ugyan egy OKJ-s képzést, de ahogy mondta, a tudás nagy részét közvetlenül a konyhán szedte magára.

A beszélgetésben szó esik még a japán gasztronómiáról és a keleti konyhák megismerésének fontosságáról, de Tamás azt is elmagyarázza, mi a különbség a sushi fajtái között, és azt is, hogyan érdemes sushit rendelni. Néhány szó az otthoni elkészítésről is esik majd, ezért mindenképpen érdemes meghallgatni a Filéző teljes epizódját.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.

Címlapkép: Sushi Sei Facebook-oldal


Még több izgalmas beszélgetés gasztroarcokkal:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek