A bankár, aki inkább sushiszakácsnak állt – Nyul Tamás séf a 24.hu podcastjában

A 24.hu gasztronómiai podcastsorozatának legújabb epizódjában Nyul Tamás, a Sushi Sei japán étterem szakácsa kalauzolt el mindenkit a japán gasztronómia és a kis rizses-halas tekercsek világában.

Szinte pálfordulásnak is beillő váltást hajtott végre nyolc évvel ezelőtt Nyul Tamás: banki munkáját otthagyva ugyanis belevetette magát a sushi világába. Érdekes élettörténetét a 24.hu Filéző című gasztronómiai podcastjában osztotta meg, ahol a tanulási folyamat akadályain kívül mesélt még Japánban tett látogatásairól, a sushi különböző fajtáiról és az elkészítés szellemiségéről is. A teljes beszélgetésért hallgassátok meg a Filéző legújabb részét!

A bankár, aki inkább sushiszakácsnak állt / Fotó: Sushi Sei Facebook-oldal

Hirtelen pályaváltás

Persze Nyul Tamás nem volt mindig sushiszakács. Végzettsége szerint közgazdász, és ezen a vonalon is indította el karrierjét: pár évvel ezelőtt még egy bankban dolgozott. Innen tért át, viszonylag hirtelen felindulásból, a gasztronómia területére, azon belül pedig a sushikészítés világába.

Váltani szerettem volna, kicsit kiszellőztetni a fejem az exceltáblákból

– indokolta döntését Tamás.

Folyamatos tanulás

Így indult el nyolc évvel ezelőtt a tanulási folyamat, ami Tamás szerint még ma is tart. Ahogy mondta, sok múlik az ember személyiségén, ugyanis ez egy olyan szakma, ahol a tanulás folyamatos, és minden apró mozdulatot lehet mindig egy fokkal jobban csinálni.

A Sushi Sei étterem szakácsának keze alatt kezdte el a munkát, eleinte csak a kisebb feladatokat bízták rá. A legtöbb dolgot autodidakta módon sajátította el, miközben figyelte a japán séf mozdulatait. Ahogy Tamás mondta, ezeket kellett lemásolni, így folyt a tanulás.

Azért hagyatkoztak erre a módszerre, mert némi nehézséget jelentett a nyelvi akadály. A mai napig rendszeresen három különböző nyelven (magyarul, angolul és japánul) kommunikálnak a séffel, egy-egy szóból megértik egymást.

Egy kicsit filozófia is

Persze nem minden a recept pontos követése, Tamás az évek során rájött, hogy a sushi készítésében nagyon fontos az egyes mozdulatok és folyamatok miértjének megértése is.

Ezek az AHA-pillanatok lassabban jönnek.

Mindezt természetesen évekbe telik megtanulni. Tamás nem nagyon rendelkezett gasztronómiai háttérrel, elvégzett ugyan egy OKJ-s képzést, de ahogy mondta, a tudás nagy részét közvetlenül a konyhán szedte magára.

A beszélgetésben szó esik még a japán gasztronómiáról és a keleti konyhák megismerésének fontosságáról, de Tamás azt is elmagyarázza, mi a különbség a sushi fajtái között, és azt is, hogyan érdemes sushit rendelni. Néhány szó az otthoni elkészítésről is esik majd, ezért mindenképpen érdemes meghallgatni a Filéző teljes epizódját.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.

Címlapkép: Sushi Sei Facebook-oldal


Még több izgalmas beszélgetés gasztroarcokkal:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Gyümölcskenyér

Ha könnyen és gyorsan szeretnétek emlékezeteset villantani, akkor ez a gyümölcskenyér kapóra jöhet. Nálunk most aszalt vörösáfonya, cukrozott gyömbér, aranymazsola, dió és étcsoki ...

Baileys házilag

Ha szeretitek az édes-selymes krémlikőröket, akkor az idei karácsonyi ajándékotok magatoknak legyen az, hogy elkészítitek házilag. Ugyanis sokkal-sokkal finomabb és aromásabb lesz, ...

Csülök sörben sülve

A sörben sült csülök fejedelmi fogás, ráadásul jó kiadós is. Érdemes egy nappal a sütés előtt bepácolni a húst, hogy az ízek jól átjárják és finom szaftos, omlós legyen. Ameddig ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...