Mi a baj a Michelin Guide-dal, miért nehéz változtatnunk étkezési szokásainkon – Molnár B. Tamás a Filéző podcastjában

A 24.hu Filéző című podcastjának Molnár B. Tamás gasztronómiai szakértő, szakújságíró és nem utolsó sorban zenész volt a vendége.

A 24.hu gasztronómiai podcastjának műsorvezetői, Inkei Bence és Jankovics Márton ezúttal Molnár B. Tamással beszélgettek.

A zenész, szakújságíró immáron több évtizede meghatározó alakja a magyar gasztronómiának, a Magyar Gasztronómiai Egyesület alapítójaként, a Kulináris Charta egyik megfogalmazójaként és nem utolsó sorban az Aranyszalag Minőség tanúsítóvédjegy megálmodójaként elmondható, hogy Molnár B. Tamás igazi forradalmára volt a 21. századi magyar gasztronómiának.

A 24.hu saját gyártású podcastjában, a Filéző legújabb adásában több témát is részletesen érintenek a beszélgetőpartnerek, nevezeten például, hogy bár csodálatos, mennyi Michelin-csillagot szerzett Magyarország az elmúlt években, a világszerte ismert Michelin Guide számos hiányossággal küzd, amelyek miatt rengeteg minőségi étterem szorul a háttérbe nemcsak Magyarországon, de az egész világon is.

Többek között szó esik arról is, hogyan viszonyul a magyar társadalom a gasztronómia művészetéhez, és arról is, mi mindenen múlhatnak egy társadalom étkezési szokásai.

Az 1954-ben született Molnár B. Tamásnak a nyolcvanas évek elején lehetősége volt megismerni Nyugat-Berlin kulturális és gasztronómiai világát, az egyórás podcastben pedig a külföldön eltöltött évekről, életről és a rendszerváltozás utáni hazatérésről is mesél.

Címlap: Nők Lapja/ Szász Marcell


Ezeket is olvasd el!

Címlapról ajánljuk

További cikkek