4 jel, hogy felborult a bélflórád egyensúlya

Ha nem megfelelően működik a bélflóránk, az szinte mindenre hatással van a testünkben. Ezért is nagyon fontos, hogy odafigyeljünk szervezetünk különböző jelzéseire!

A bélflóránknak kulcsszerepe van a testünkben végbemenő folyamatokban, hatással van például az emésztésünkre vagy az immunválaszainkra. A bélflóránk olyan, mint az ujjlenyomatunk, tehát mindenkinek teljesen más az összetétele. A különböző baktériumtörzseink harmonikus egyensúlya számos dolog miatt felborulhat, ami komoly egészségügyi problémákat eredményezhet.

Jelek, hogy felborult a bélflórád egyensúlya

Ilyenek például a stresszes életvitel, a mozgáshiány, az egyoldalú, vitaminban szegény, finomított szénhidrátokban és zsírokban viszont gazdag étrend. Bizonyos gyógyszerek szedése is felboríthatja a megfelelő egyensúlyt. Mutatjuk, mely jelek utalhatnak arra, hogy bélflóránk nem megfelelően működik, és mit tehetünk azért, hogy ezt helyrehozzuk!

Rossz emésztőrendszer

Mivel a megfelelő bélflóra működése hatással van az emésztőrendszerünkre, így először itt jelentkezhetnek problémák. Gyomorfájdalmak, fokozott gáztermelődés, hasmenés vagy székrekedés gyakran kialakulhat ennek hatására, illetve gyomorégést és refluxot is tapasztalhatunk.

Testsúlyváltozás

Ha változás történik a súlyunkban annak ellenére, hogy nem diétázunk, vagy változtatunk valamit az étrendünkben, akkor szintén gyanakodhatunk arra, hogy nincs valami rendben. A bélflóra hatással van a tápanyagok felszívódására, a vércukorszint szabályozására és a zsír tárolására.

Immunrendszerünk gyengül

Ha nem megfelelően működik a bélflóránk, akkor fogékonyabbá válhatunk a fertőzésekre, nehezebben tudunk kigyógyulni például egy egyszerű náthából is. Általános fáradtság, erőtlenség lehet úrrá rajtunk, energiaszintünk is érezhetően megzuhanhat emiatt.

Bőrproblémák

A bőrünk rögtön reflektál arra, ha valami nincs rendben a szerevetünkben. Ilyenkor az ekcémás panaszok felerősödnek, de akár bőrkiütések is megjelenhetnek, sőt akár aktiválódhat a herpeszvírus is.

Hogyan hozhatod helyre a bélflórád?

Ha tehetjük együnk minél több gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiőrlésű gabonát, vagy abból készült fogásokat.

Az egészséges táplálkozás mellett elengedhetetlen, hogy rendszeresen sportoljunk, hatására ugyanis a szervezetünk felhasználhatja az étkezéssel bevitt extra zsírt és cukrot ahelyett, hogy azt elraktározná.

Emellett fontos, hogy pótoljuk a probiotikumokat. Ezt legegyszerűbben tejtermékek fogyasztásával tehetjük meg, de a savanyú káposzta vagy a kovászos uborka is nagyon jó probiotikum-forrás.

Fokhagymás-magos hűtős kifli

Turbózott lusta kifli: fokhagymával, petrezselyemmel, magokkal, búza és kukoricadarával gazdagítottam az előző lusta kifli receptemet. Itt a liszt kétharmada teljes kiőrlésű, ezért ...

Ne feledjük, hogy a rendszeres mozgás, és a kiegyensúlyozott étrend elengedhetetlen az egészség megőrzéséért.


Még több cikk az egészséged emésztéséért:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...