Okok, melyek miatt több fekete borsot kéne ennünk

Könnyen beszerezhető, és olcsó is, tehát semmi kifogásunk nem lehet ellene.

A fekete bors délkelet-ázsiai eredetű növény, a borsfélék családjába tartozik. A kúszónövény termését, az igen erőteljes ízű fekete borsot a teljes érés előtt, egészben szedik le, amikor még sötétbarna színe van. Majd a napon történő szárítás során kissé összeaszalódik, és elnyeri fekete színét. A bors fűszeres csípős ízt ad az ételeknek.

Valljuk be, valószínűleg mindenki polcán megtalálható ez a fűszer, hiszen szinte minden ételünkbe teszünk belőle. Azonban nemcsak a konyhában nagyon hasznos alapanyag, hanem a gyógyszeresszekrényben is.

„A feketebors kultúrtörténete szerint a gyógyhatása miatt kezdték használni az ételekben a növényt” – magyarázta dr. Jeff Gladd belgyógyász.

Bizonyítékaink vannak arra, hogy már az ókori görögök is használták a gyomorproblémák enyhítésére a Kr.e. 4. században

– tette hozzá dr. Laura Purdy orvoskutató. A fekete bors a hagyományos indiai gyógyászat, az ájurvéda alapnövénye is, ahol szintén a bélrendszeri betegségek kezelésére alkalmazzák. De nézzük, milyen jó hatásokkal számolhatunk, ha sok fekete borsot fogyasztunk.

Forrásunk volt.


Még több az egészségről:

Legújabb receptek

Hozzászólások (0)

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Húsvéti sárgatúró

Nyírségi - hajdúsági étel, nálunk húsvéti hagyomány. Mióta eszemet tudom, ismerem ezt a finomságot... :) A templomi szentelésnél a sonka, a kolbász, a kalács és a bor mellett ez az ...

Foszlós kalács húsvéti sonkához

Kihagyhatatlan Húsvétkor! Ha nem sonkához kell, és más az alkalom, akkor csak 8 g sót használjunk, és mazsolát is tehetünk bele. Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek!

A legegyszerűbb sajtos rúd

Nagyon finom és nagyon egyszerű, gyorsan elkészíthető vendégváró. Érdemes egyszerre két adagot sütni belőle, mert gyorsan fogy. A tetejére sajt helyett lehet szezámmagot, köménymagot, ...

Hoppá!

Recept beküldéséhez be kell jelentkezned!