Tények és tévhitek a fejfájás ellenszereiről: miben hiszünk, és mit tanácsolnak az orvosok

A fejfájás a legtöbbünk számára ismerős érzés. A legváratlanabb helyzetekben csaphat le ránk, és akár komoly kínokat is okozhat. Ami közös ezekben a helyzetekben, hogy a fejfájás hatására félre kell tennünk, amivel addig foglalkoztunk, mert képtelenek vagyunk tovább összpontosítani. (x)

Számos népi gyógymód és hiedelem létezik a fejfájás elmulasztására. Ha fájni kezd, ihatsz egy nagy pohár vizet, kimehetsz a levegőre sétálni egyet, próbálkozhatsz légzőgyakorlatokkal, masszírozhatod a megfelelő akupresszúrás pontokat. Ezek a módszerek ugyanazon az elven hatnak: fokozzák a keringést és a test oxigénellátását, de többnyire csak az enyhe fájdalmakon tudnak segíteni.

Sokan vannak, akik esküsznek a kávé, a tea vagy a csokoládé jótékony hatásaira, mert érzik, hogy felélénkül tőle a testük, éberebbek és jobb kedvűek lesznek, és egy csésze fekete után a fejük is kevésbé fáj. Ezek a hatások valóban tudományosan igazoltak, azonban sokan vannak, akik fejfájás esetén a tablettákhoz nyúlnak.

Ha nagyon fáj a fejünk, gyógyszert veszünk be...azonban nem mindegy, milyet!

Az orvostudomány szerint a koffein nemcsak a központi idegrendszerre hat, de jótékony hatással van az izmokra, a szervek vérellátására. Tágítja a légutakat, serkenti a vizeletkiválasztást, és ami meglepő lehet: fokozza a fájdalomcsillapítók hatását. A koffeint is tartalmazó fájdalomcsillapító azonos hatóanyag-tartalom mellett erősebben és gyorsabban hathat, mint egy koffeint nem tartalmazó készítmény.

MAT-HU-2100244 (2021.02.05.)

Címlapról ajánljuk

További cikkek