A fahéjteát igazán könnyű elkészíteni: töltsünk meg egy kannát 2 pohár vízzel és adjunk hozzá két fahéjrudat, forraljuk fel, vegyük ki a rudakat, majd töltsük ki a kész főzetet egy bögrébe! De mégis miért érdemes ezt a gyakorlatot rendszeresíteni az életünkben? Nézzük!
Antioxidánsforrás
A fahéj telis-tele van polifenol-antioxidánsokkal, amelyek képesek felvenni a kesztyűt a káros szabad gyökökkel szemben. Ezek hatására alakulhatnak ki a szervezetben olyan komoly betegségek, mint a rák vagy a diabétesz, így érdemes tenni ellenük!
Segíti a szívet
A fahéjtea rendszeres fogyasztása ellazíthatja az ereket, csökkentheti a vérnyomást, növelheti az úgynevezett „jó” koleszterin szintjét a szervezetben, emellett elősegíti az egészséges vérkeringést is. Tény, hogy a meglévő szívbetegségeket nem tudja kezelni, ám egy megfelelő diétával kombinálva megelőzheti azok kialakulását.
Diabétesztünetek enyhítése
Ez a remek fűszer csökkentheti a vércukorszintünket, és kisebb tanulmányok arra is rámutattak, hogy akár az inzulinérzékenységet is javíthatja. Sőt: még a diabéteszhez köthető tüneteket is kordában tarthatja, hiszen hatására alacsonyabbá válhat a szervezetben a glükóz-, a triglicerid-, az alacsony sűrűségű lipoprotein, valamint az összkoleszterin-szint.
Betegségek leküzdése
Azt már említettük, hogy a fahéj antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik – ennek hála pedig hozzásegíthet minket a különböző meghűléses betegségek leküzdéséhez, hiszen egy erős löketet adhat az immunrendszernek. Ha betegség alatt fogyasztjuk, egy kis mézzel még hatásosabbá tehetjük!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: