Maradjon fókuszban az energiahatékonyság
Biztos sokan rájöttetek már, hogy nem másról mint a mozgásérzékelőkről lesz szó. Korábban ezzel kapcsolatban csak irodákban gondolkodtunk, mára már nem elképzelhetetlen egy ilyen központi vezérléses megoldás telepítése a lakásban, és házunk körül sem.
Telepítési helyek
A világítási rendszer érzékelőit a falra és a plafonra is szerelhetjük. Hatókörük ennek megfelelően változik, nézzük, hogyan:
- A mennyezeti érzékelő 360 fokos szögben, tehát teljes körben érzékeli a mozgást.
- Fali érzékelőknél több lehetőség létezik: 140-180 és akár 360 fokos szögben, vagyis félkörívben is, maximálisan 8 méter távolságig kapcsolnak be a mozgásra.
Mozgásérzékelő fajták a helyiségek szerint
Kivitelezés szerint választhatunk esztétikus süllyesztett és normál felületi rögzített mozgásérzékelőket, mindenhová a megfelelőt: természetes fény nélküli és ezzel rendelkező helyiségekbe, folyosókra, kisebb kamrába, nagyobb raktárakba, zárt garázsba és kültéri nedves környezetbe egyaránt.
Költséghatékony működésre tervezve
Ezek a rendszerek csak akkor kapcsolnak be ha mozgást érzékelnek, aztán, ha ez megszűnik, automatikusan lekapcsolják a villanyt, például akkor, amikor valaki használja, majd elhagyja a lépcsőházat. Nem marad véletlenszerűen órákig égve egy villany sem. Ezzel a metódussal és a telepített energiatakarékos égőkkel közösen tudunk leghatékonyabban spórolni a napi energiafogyasztásunkon.