Ezt tedd, ha áramszünet miatt leereszt a hűtőd

Áramszünet bármikor előfordulhat, ami következtében az étellel teli hűtő is elkezd kiolvadni. Mit tegyünk egy ilyen helyzetben? Adunk pár igazán hasznos tippet!

Az áramszünet bosszantó tud lenni, és nemcsak azért, mert nem tudjuk megnézni a következő sorozatunkat, hanem például elkezdhet kiolvadni a hűtőnk is, tele étellel. Semmi pánik, csak tartsd szem előtt a következő egyszerű tanácsokat!

1. Ne nyitogasd feleslegesen a hűtő ajtaját!

A hűtő belseje a szigeteléstől és az ajtónyitogatás gyakoriságától függően kezd felmelegedni, éppen ezért csak a legszükségesebb esetekben nyitogasd az ajtaját.Tudtad? A zárva tartott hűtőszekrényben az ételek négy órán keresztül nem melegednek fel, a mélyhűtő pedig közel 48 órán át tartja a kellő hőmérsékletet. Ha félig van a fagyasztó, akkor ez az idő 24 órára csökken.

2. Szárazjéggel és jégakkuval az áramszünet ellen

Egy áramszünet hosszú órákig eltarthat. Légy előrelátó és mindig tarts pár jégakkut a fagyasztóban, ugyanis ha nagy a vész, ez picit segíthet a helyzeten: nyerhetsz egy kis extra időt, ha a fagyasztóból a hűtőbe pakolod az akkukat vagy a szárazjeget.

Jeges finomságok:

Vaníliafagylalt

Jó ha mindig van otthon a frigóban egy doboz finom vaníliafagyi. Plána, ha házilag készült. Friss gyümölcsök mellé jól tud esni egy gombóccal. A fotón balzsamecetet cseppentettem rá, ...

Eper-joghurt fagylalt

Ha nincs fagyigépünk és a mélyhűtőben fagyasztjuk a fagylaltot, ne felejtsük gyakran átkavargatni, így megelőzzük a jégkristályok kialakukását.

3. Ellenőrizd a hőmérsékletet

Mielőtt megennél valamit, ellenőrizd a hűtő belső hőmérsékletét: amíg nem haladja meg az 5 Celsius-fokot (fagyasztónál ez az érték -18 Celsius-fok körül mozog), addig minden étel biztonságosan fogyasztható. Ha nem vagy biztos a dologban, akkor inkább ne kísérletezz, dobd ki az ételt!

Fogadd meg még a következőket is:

  • Ha felolvadt a fagyasztott élelmiszer, de még hideg, ne fagyaszd le újra! Használd fel, amilyen hamar csak lehet!
  • Hosszabb áramkimaradás után érdemes ellenőrizni, hogy nem jegesedett-e le a hűtőszekrény. A jégréteg nem csak a csomagolt élelmiszereket károsíthatja, de rontja a gép hatásfokát és növeli a fogyasztást is.
  • A kórokozók elszaporodását nem mindig lehet az étel szagáról vagy külleméről felismerni. Egy élelmiszer fogyaszthatóságát ne kóstolással döntsd el!

Ezeket olvastad már?

Forrás: HouseBeautiful, ÉteltCsakOkosan

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...