Amikor végre rászánjuk magunkat, hogy fogyókúrába fogunk, első lépésként nem biztos, hogy a legjobbat tesszük. Ugyanis ha vadul elkezdjük keresgélni az egészségesnek mondott, de KÉSZ termékeket a boltokban, akkor nagyot hibázunk.
Több benne a kalória
Egy friss egyetemi kutatás szerint ugyanis a bevizsgált konyhakész "egészséges" ételek 92 százaléka több kalóriát tartalmaz a kelleténél. Nem is picivel: a nők számára szükséges 600 kalória/étkezés helyett ezek a fogások önmagukban nem kevesebb, mint ~ 1200 kalóriát tartalmaznak.
Főzz magadra!
A szakemberek szerint egy diéta akkor válik igazán sikeressé, ha első lépésben teljes egészében az otthoni főzésre állunk át, és nem vásárolunk semmilyen kész, egészségesnek tűnő ételt. Fogadd meg, és bármennyire is úgy tűnik, hogy a kész ételek a hasznodra lehetnek, a fogyókúrád során (is) többet ártanak, mint használnak.
További fontos szabály: ha diétába kezdesz, sose hagyd ki a reggelit!
Ezeket olvastad már?
7 tipp kezdő fogyókúrázóknak
Néhány alapgondolat, amelyeket szerintem minden fogynivágyónak át kell gondolnia, mielőtt belevág a testsúlycsökkentésbe.
Bodon Judit dietetikusEgészséges fogyókúrás reggelik
Arról már írtunk mi is, hogy mit nem javasolt enni reggelire, most viszont bemutatunk 5 olyan változatot, amit igen. Ráadásul kétféle étrendbe illeszthetően!
Szálka Brigitta dietetikus5+1 hétköznapi fogyókúracsapda
Attól, hogy valamit egészségesnek gondolunk, vagy annak mondják, nincs rá garancia, hogy fogyunk is tőle. Van, ami tényleg jótékony hatású, de nem határtalanul.
Szálka Brigitta dietetikusFogyókúrázók rémálma: a jojózás
A különböző diétákat kipróbáló fogyókúrázók körében talán nem ismeretlen a jojóeffektus. Nézzük, mi áll mögötte, és hogyan kerülhetjük el!
adminSzerző: Németh Orsi