Ezektől a trükköktől NEM ROMLANAK MEG idő előtt az ételek a hűtődben!

Eláruljuk, hogyan kell bepakolni a hűtőbe úgy, hogy ne kelljen a megromlott ételek miatt bosszankodnod!

Gondolnád, hogy a hűtőszekrényed sokkal több egyszerű elektronikai eszköznél? A kialakításuk egyáltalán nem csak esztétikai szempontok szerint történik! Minden rekesznek, tartónak, polcnak funkciója van, és még a hőmérséklet sem állandó a frigód minden pontján!Adunk pár tippet, hogyan tarthatod frissen az ételeket, és kerülheted el a penészes maradékok rémjelenséget!

Ezt láttad?

Erre is jó a szódabikarbóna!

via GIPHY

Hűts minimum négy fokig

Mennyire kézenfekvőnek tűnik, hiszen mi mást csinálna egy hűtőszekrény? Viszont az optimális hőmérséklet minimum 4 fok legyen, mert e fölött elszaporodhatnak a baktériumok, és hát valljuk be, az ételek közelségében az nem éppen szerencsés…A fagyasztó legyen -15-17 fok körül, hogy tutira lefagyassza, és így megállítsa a baktériumok szaporodását az eltett élelmiszerekben. Tudod, mi még ebben a trükkös? A hűtőd egyes pontjain a hőmérséklet aszerint variálódik, hogy az adott rész mennyire van közel vagy éppen távol a hűtőelemektől. Ennek alapján most tökélyre fejlesztjük a hűtőben tárolást!

Fagyasztás okosan

Szorosan egymás mellé helyezve, vagy ha lehetséges, akkor lapos fóliákban tárold a fagyasztásra szánt dolgokat: jöhetnek nyers húsok, zöldségek, gyümölcsök, tojás, még kenyér is (ez maximum három hónapig!), zöldségalaplé stb. A lényeg, hogy maradj a masszív műanyagtárolóknál, felejtsd el az üvegedényeket, és ésszerűen rendezd el a fagyasztani szánt alapanyagokat, mert így még a villanyszámlán is spórolhatsz!

via GIPHY

Fogadjunk, hogy te is a hűtőajtóban tároltad eddig a tejet!

Naná, hogy én is, de úgy tűnik, ez nem éppen jó ötlet, mert sokkal előbb tönkremegy a tej is, ha a hűtő “legmelegebb” pontját jelölöd ki neki. Ennek az az egyszerű oka van, hogy gyakran nyitogatjuk a frigó ajtaját, ami így a legtöbbször találkozik a konyha meleg levegőjével, és paff, sokkal könnyebben indulnak szaporodásnak a baktériumok, ezáltal a kaják is gyorsabban romlanak. Pakolj ide például fűszereket, de a tojást, tejtermékeket kifejezetten rossz ötlet az ajtón tárolni, még akkor is, ha a gyártók is ide alakítják a beépített tojástartó rekeszeket.

Ezt is nézd meg!

Ezt tedd, ha áramszünet miatt leereszt a hűtőd

A felső polcra a maradékot, készételt

Itt a legegyenletesebb a hőmérséklet az egész hűtőben, míg az alsó polcon a leghidegebb. Az éttermek igazi profi tippje, hogy felülre csak az olyan ételeket helyezik, amiket már nem kell főzni: maradékok, humusz, italok, készételek. A friss fűszernövények is itt élik túl a legtovább, különösen, ha egy pohár vízbe állítod őket!

Alsó polcokra a kényes dolgokat

Ide jöhet a friss nyers hús, tojás, tejtermék, minden, ami extra figyelmet igényel, és könnyen megromlik. Külön jelölj ki terepet itt a nyers húsnak, hogy a baktériumok a hűtő más pontjaira ne kerülhessenek, és hagyd szellősen ezt a polcot, ne tömd túl mindenféle alapanyaggal, csak azért, mert ez a leghidegebb része a hűtőnek. Hagyni kell mozogni a hideg levegőt, az egyenletes hőmérséklet érdekében.

Mi legyen a tárolókkal, és mi nem való a hűtőbe?

A hűtőszekrény alsó rekeszeiben szuperül tárolhatod a gyümölcsöket és zöldségeket, csak arra figyelj, hogy ez külön-külön rekeszekben történjen. A gyümölcsök ugyanis etilént termelnek, hogy minél előbb megérhessenek, ez viszont a szomszédos zöldségekben minőségromlást, elszáradást okozhat.

A paradicsom nem való a hűtőbe, mert elveszíti az illatát és a zamatát, a hagyma és a krumpli hűvös helyen, például a kamrában érzik jól magukat. Sok gyümölcs remekül elvan szobahőmérsékleten, és meglepő lehet, de a teljes kiőrlésű lisztek és olajak is szeretik a hideget, sőt, a magliszteknek is jót tesz, ha nem a forró polcon tárolod őket.

Ezeket olvastad már?

via Greatist

Címlapról ajánljuk

További cikkek