A zselatin és keményítő keverékéből készülő lapos tészták vízzel érintkezve három dimenziós formává bomlanak ki, akár hagyományos, kedvelt tészták alakját fölvéve, akár egészen szokatlan formákká változva.
Vannak olyan tészták, amelyek kis kaviárhalmokat beburkoló csövecskékké alakulnak át, egy másik, fetuccinére emlékeztető kreáció, forró szósszal vagy levessel érintkezve apróbb darabokra bomlik szét.
Az alakváltó tészták alapvetően két, nagy nedvszívó képességű zselatinlapból állnak. Az alsó réteg kevesebb vizet tud felszívni, mint a felső, ez a különbség okozza, hogy nedvességgel érintkezve lassan bepöndörödik a tészta.
Transformative Appetite from Tangible Media Group on Vimeo.
A tésztán különböző alakzatokban elhelyezett, vízre nem reagáló cellulózcsíkok miatt vehet fel a tészta egészen változatos formákat. A csíkok ugyanis vízzáró rétegként funkcionálva befolyásolják a felső zselatinréteg vízfelszívó képességét.
Az új tésztát nem csupán gasztrodilinek szánják feltálalói, hanem gazdaságos megoldásként bíznak széles körű felhasználásában is.
Gondoljunk bele, jóval alacsonyabbak lehetnek egy laposra csomagolható termék szállítási költségei, mint a sokkal nagyobb térfogatú, hagyományos száraztésztáké.
Ezt olvastad már az ízHUSZÁR magazinon?
Napi sokk, hogy az emberi testen található baktériumok segítségével is lehet sajtot készíteni