Csak a cukormenteset választod
Ha ez azt jelenti, hogy nem eszel és iszol finomított cukrot tartalmazó dolgokat, akkor jól teszed – ha viszont inkább azt, hogy a cukros ételek és italok cukormentes változatát választod, már problémásabb lehet. Sok kutatás foglalkozik azzal, hogy egyes édesítőszerek felboríthatják az éhségérzetedet, éhesebbé tehetnek, ezáltal később többet ehetsz, így pedig semmit nem ér az, hogy cukormentes dolgokat fogyasztottál. Inkább törekedj arra, hogy semmilyen cukormentes, feldolgozott ételt és italt ne vigyél be a szervezetedbe!
Túl sok egészséges nasit eszel
A magvak egészségesek, de tudtad, hogy sok bennük a kalória? Jól hangzik az avokádópuding, de tudtad, hogy két kisebb avokádóban több az energia, mint egy tábla csokiban? Hiába tudod, hogy csak egészséges, teljes értékű ételeket eszel, ha az egészséges nasiból túl sokat fogyasztasz, ugyanúgy hízáshoz vezethet. Nagy igazság, hogy még a jó ételekből is figyelni kell a mértékletességre.
Kihagysz egy-egy étkezést
Azt hihetnéd, hogy nem csinálsz nagy bajt akkor, ha nem reggelizel, vagy inkább kihagyod a vacsorát – pedig az igazság az, hogy ezzel csak azt éred el, hogy a vércukorszinted ingadozik, később farkaséhes leszel, és többet eszel, mint egyébként tetted volna. Arról nem is beszélve, hogy ha nem eszel elég kalóriát, az anyagcseréd belassulhat, és mentálisan és fizikailag is hajlamosabb lehetsz a falásrohamokra. Inkább számold ki, mennyi kalóriát akarsz bevinni, és oszd el legalább három étkezésre!
Nem eszel zsírokat
Nagy igazság, hogy nem minden zsír rossz – a transzzsírokból nem érdemes sokat bevinni, de az egészségesebb fajtára igenis szüksége van a szervezetednek (pl. halak, olajos magvak, növényi olajok.) Ugyanez a helyzet az összes többi makrotápanyag-csoporttal is: teljesen semmit nem érdemes kizárni, hacsak nem vagy érzékeny, allergiás valamelyikre, esetleg valamilyen speciális betegségben szenvedsz.
Az edzőteremben éled az életed
A mozgás nagyon fontos a fogyáshoz, és könnyen el lehet érni vele, hogy a szervezet kalóriadeficitbe kerüljön – csakhogy túlzásba is lehet vinni, amivel meg pont az ellenkezőjét fogod elérni, mint amit szeretnél. Ha nem pihensz eleget két edzés között, akkor a szervezeted nem tud regenerálódni, sőt, az izmaid sem fejlődnek olyan tempóban, mint kellene, hiszen ezek is a pihenés alatt növekednek. Ráadásul így stresszes is leszel, ami túlevéshez is vezethet. A pihenés tehát ugyanolyan fontos, mint a rendszeres edzés, érdemes megtalálni a kettő között az arany középutat.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket olvastad már?
Most végre választ kapunk az égető kérdésre: lehet-e fogyni mozgás...
Számos módszer ígér könnyű, gyors fogyást sport nélkül. De mi történik valójában, amikor három nap alatt ledobsz három kilót, és miért szedsz vissza négyet a következő hétre?
admin5 szokás, amitől jobban pörög majd az anyagcseréd
Az idő múlásával egyre lassul az anyagcserénk. Habár a folyamatot nem lehet visszafordítani, bizonyos dolgok betartásával javítható.
Nosalty7 meglepő ok, amiért nem tudsz a hasadról fogyni
A hasi zsírtól megszabadulni nem egyszerű dolog, még akkor sem, ha az ember rendszeresen edz, és helyesen táplálkozik. De vajon mi lehet ennek az oka?
Liptai LillaA sikeres fogyás 10 pontja
A kiegyensúlyozott testsúlycsökkentés több pilléren áll. Nem csak azon múlik, hogy mennyit eszünk egy nap, van még ezen kívül néhány fontos tényező.
Szálka Brigitta dietetikus