Ez a kávézó példát mutat környezetvédelemből - Te innád így a kávédat?

Évente több milliárd (!) tonna műanyagot termel az a társadalom, amit mi modernnek nevezünk. Állat -, és növényfajokat taszítunk a kihalás szélére – a jövő rajtad is múlik.

Műanyag palack, műanyag szívószál és műanyag szatyor – te mennyire élsz környezetszennyező életet? A világot nem menthetjük meg, de aprónak tűnő lépésekkel is rengeteget tehetünk azért, hogy legalább lelassítsuk azt a folyamatot, amit elindítottunk.

A legkisebb változtatás is számít

Egy 2016-os jelentés szerint egy ember évente átlagosan 40 kg műanyagot termel, azaz összesen körülbelül 280 milliárd tonna műanyag hulladék keletkezik. Ez a szám a jövőben csak emelkedni fog, ésattól, hogy nem szembesülünk a következményekkel, még tény, hogy több százezer állat válik a műanyag hulladék áldozatává.

Ez is érdekelhet!

Nem garantáljuk, de így talán még a gyerekeid is életben maradhatnak a Földön - VIDEÓ!

A műanyag nem biológiailag lebomló anyag, így azok a palackok, dobozok, zacskók, amik kimaradnak az újrahasznosítás körforgásából, tengeri állatok, halak és madarak halálát okozzák. Ezen felül a műanyag káros vegyi anyagokat is tartalmaz, amik terméketlenné teszik a talajt, így sok termőföld, ami eddig a fáknak, növényeknek adott táptalajt, mára használhatatlan, üres földdé vált.

A műanyag szívószálak is jelentősen hozzájárulnak a környezetszennyezéshez, ugyanis a műanyaghulladék 4 százalékát teszik ki. Csak Amerikában naponta 500 millió szívószál fogy, és a tengerekbe, óceánokba körülbelül 8 milliárd kerül.

A Fülöp-szigeteken a Surigao Del Norte-ben található Café Editha vezetője, Sarah Tiu úgy döntött, lelép a műanyaggal kirakott útról. A műanyag szívószálakat eleinte fémből és papírból készült szívószálakkal igyekezett helyettesíteni, de a vendégei nem rajongtak az alternatív megoldásokért, de Sarah addig nem adta fel, amíg meg nem találta a tökéletes megoldást.

A Corregidor-szigeten tett látogatása viszont ötletet adott neki, amivel a kávézóban is sikert aratott. Megtanulta, miként kell használni az olyan természetes anyagokat, mint a bambusz és a friss buko, amikből szívószálat készíthetett. Ezután a kávézójában is bevezette a környezetbarát szívószálakat, amik nagy sikert arattak a vendégek körében, akik a bio szívószálas koktélokat örömmel posztolták a közösségi médiában, így az újítás rövid idő alatt, gyorsan elterjedt.

Hamisítatlan bio szívószál

Ha itthon még nem is találkozhatsz Sarah bio szívószáljaihoz hasonlóval, te is tehetsz a környezetszennyezés ellen. Ha elvitelre kéred a kávédat, legyen nálad saját termosz, vagy zárható tetejű, strapabíró pohár, valamint olyan erős műanyagból készült szívószál, amit többször, akár évekig is használhatsz.

Nézd meg, hogy készül a bio szívószál!

Ezeket olvastad már?

via

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...