Az edények, serpenyők és munkalapok rendszeres kezelésben részesülnek, de van egy, pontosabban két apróság, amit szinte mindannyian elfelejtünk megtisztítani, pedig koszosabbak, mint gondolhatnánk. Ha megfogadtad, hogy idén még jobban ügyelni fogsz a konyhád tisztaságára, akkor viszont nem hagyhatod ki ezeket sem takarítás során. Hogy miről beszélünk? A só- és borsszóróról!
Miért olyan koszosak a só- és borsszórók?
A válasz egyszerű. Mert a konyhában leggyakrabban használt eszközök közé tartoznak. Gondolj bele, mikor készítettél utoljára olyan ételt, amelyben nem szerepelt valahol a só? Még ha nem is használsz túl sok fűszert, a só és hű társa, a bors elengedhetetlen, hogy egyáltalán íze legyen az ételeidnek. Emiatt folyamatosan használatban vannak a só- és borsszórók, ráadásul nemcsak főzés, de evés közben is.
Ki tudja, hány kézen mennek keresztül egy ünnepi lakoma során?
Ha a tűzhely mellett tárolod őket, akkor még az is valószínűsíthető, hogy olajrészecskék is kerültek a felületükre, ami megkönnyíti a por, a baktériumok és más szennyeződések megtapadását. A borsszórókon egészen konkrétan átlagosan 11,600 baktérium található az ABC News vizsgálata szerint.
Emlékszel, mikor tisztítottad meg utoljára igazán alaposan a só- és borsszórót? Ha nem, ne aggódj, pofonegyszerű és gyors műveletről van szó.
Hogyan tisztítsd meg a só- és borsszórókat?
Hetente legalább egyszer nedves ruhával töröld le a só- és borsszórók külsejét, gyakrabban, ha a tűzhely közelében tartod őket. Amikor a tárolók kiürülnek, tedd be őket a mosogatógépbe (ha mosogatógépben moshatóak), vagy szappanos vízzel súrold át őket kívül-belül kézzel. Most már egy lépéssel közelebb kerültél, hogy az új évben makulátlanul tiszta legyen a konyhád.
További hasznos konyhai tippek az ünnepekre: