Szarvas igazán kedves a szívemnek, hiszen gyerekkoromban sokat jártunk ide nyaralni. 13 évig azonban valamiért mellőztük, mint úti cél, most azonban a családommal úgy döntöttünk, újra lelátogatunk egy hosszú hétvégére. Emlékszem, a szüleim gyakran viccelődtek vele, hogy Szarvason nem lehet jókat enni, mert nem igazán van említésre érdemes étterem a városban. Az évek során viszont rengeteget fejlődött a település, tavaly pedig egy olyan luxusétterem nyílt a Körös partján, mely nemcsak külleme és inspiráló története miatt vívta ki az elismerésemet, de a fantasztikus ételek, különleges kávék és mennyei koktélok miatt is.
Csodás történet
Az Újváros bisztró a régi Ciprus vendéglő helyén nyílt. Az étterem egy irodaház alsó szintjén található, és a legmodernebb technológiával szerelték fel. Ez kissé ijesztőnek tűnhet első hallásra, azonban igazán barátságos az egész étterem, így mindenki igazán jól érezheti magát, egészen a kisgyerekektől kezdve, az idősebb korosztályig.
Különösen hívogatóvá teszi az éttermet, hogy a teraszról Szarvas legszebb kilátása nyílik a Holt Körösből kiemelkedő, 2000-ben felavatott 15 méter magas Szent Korona emlékműre, illetve hogy a mocsár ciprusfákra is rálátunk.
Látogatásunk során volt szerencsénk beszélgetni a tulajdonossal, Szin Csabával is, aki hatalmas lelkesedéssel mesélt Szarvas történelméről, az épületről és az étteremről. A különleges limonádék, jeges teák, koktélok és kávék válogatása közben megtudtuk, hogy az utóbbit a tulajdonosok maguk állították össze, tehát nekik köszönhetjük, hogy ilyen exkluzív és izgalmas a kávékínálat. El kell áruljam, hogy remek munkát végeztek, ugyanis tényleg mennyei a kávéjuk.
A koktél kínálatuk is nagyon egyedi. A különleges italokat még vonzóbbá teszi, hogy remek nevet kaptak a koktélok, és mindegyikhez tartozik egy ötletes kis leírás is, így még exkluzívabb az élmény.
Egy ebéd a holtág partján
Bár már az italok is lenyűgöztek, mégis az ételekre voltam igazán kíváncsi, már csak azért is, mert a konyhát a Costest megjárt Piltz Zoltán vezeti, a kreatív séf pedig az országos hírű Várvízi Péter, akit legutóbb az Onyx igazolt le kutatóséfként.
Hálát adtam az égnek, hogy a családommal mentem, hiszen így rengeteg fogást meg tudtam kóstolni. Kezdésnek egy zöldséges gyozát kértünk ki előételnek. A kis batyuk mellé egy mennyei körtés kimchi is a tányérra került, mely tökéletesen kiegészítette a fogást, a gyömbéres karfiolkrémnek pedig remek az állaga.
A főételeknél mindenki arra törekedett, hogy minél különlegesebb ételt válasszon, kivéve engem, aki egy marhaburgerre szavazott. Ezen kívül az asztalunkra került még konfitált sertéstarja, grillezett polip és tintahal, továbbá roston kacsamell is.
Bár mindegyik fogás hibátlan volt, és rendkívül impozáns látványt nyújtott, engem a hamburger varázsolt el teljesen a maga egyszerűségével. Felüdítő volt, hogy csak azért, mert egy luxusétteremről van szó, nem gondolták túl a fogást, és pont ettől lett igazán tökéletes. A hamburgerpogácsa omlós és szaftos, a buci kívül ropog, belül puha, a szósz pedig selymes.
Persze szeretném megemlíteni a polipot is, melyet kissé félve rendeltünk ki, hiszen nagyon gyakran rágós és íztelen, sokszor még Horvátországban is, itt azonban erről szó sem volt.
Szin Csaba elárulta, hogy különös gondot fordítanak az alapanyagok kiválasztására, és igyekeznek mindent 50 kilométeres körzeten belül beszerezni. Ezen kívül minden ételt, ami felkerül az étlapra, maga is végigkóstol, és közösen kreálják meg a legvégső verziót. Mint elmondta, számukra nemcsak az a fontos, hogy a vendégeik jót egyenek, hanem az is, hogy minden étel nagyon egészséges legyen.
Természetesen ezek után a desszertnek sem tudtunk ellenállni. Csaba ajánlására kipróbáltuk a kókusztejes tejberizst, illetve választottunk még egy gesztenyés, fekete ribizlis süteményt is. Mind a kettő feltette az i-re a pontot, hiszen tökéletes befejezése volt az ebédünknek.
Ebbe az étteremben mindenképpen érdemes ellátogatni, már csak azért is, mert ár/érték arányban párját ritkítja. A főételek többnyire 4-6 ezer forintba kerülnek, mely kimondottan kedvezőnek mondható az étterem színvonalát tekintve. Azoknak sem kell aggódniuk, akik nem rajonganak a fine diningért, hiszen a hely atmoszférája sokkal oldottabb, mint más, hasonló színvonalú éttermeké. Ehhez minden bizonnyal a személyzet hozzáállása is hozzájárul, akik elképesztően kedvesek és segítőkészek.
Az Újváros Bisztró megéri a figyelmet, és biztos vagyok benne, hogy elindítja a várost a gasztrofejlődés útján.
Ezek is érdekelhetnek:
- „A kovász maga egy csoda" – interjú Tatár Csilla, műsorvezetővel a gasztronómia örömeiről
- „A nagy zabálásokat megörökítő középkori szövegek pont ugyanolyanok, mint a pornó" – Étel és irodalom Nyáry Krisztiánnal
- „Nem az a fajta séf vagyok, aki arra törekszik, hogy „hülyebiztos” étlapot írjon” – interjú Tóth Pállal, a szegedi Alabárdos étterem séfjével