Egy kirándulás megtervezésekor több fontos kritérium lebeg a szemünk előtt: kikkel megyünk, kedvező lesz-e az időjárás, van-e az útvonalba belekombinálva egy hegycsúcs, fennsík, tó, vízesés például. És a nagy menetelést és élményszerzést követően az ösvényen lévő padokon fogyasztjuk-e majd el a napi betevőt, vagy inkább a kicsit fáradt, de még inkább feltöltött állapotban profi vendéglátókra bízzuk magunkat? Egy kirándulás is végződhet klassz ízélményekkel: egy forró, melengető levessel, otthonos egytálétellel. Megmutatjuk négy kedvencünket.
Lillafüred: Vendéglő a Pisztrángoshoz
Kétség nem fér hozzá, hogy Lillafüred az ország egyik legszebb kirándulóhelye. A Bükk hegyvonulatai, a Garadna- és a Szinva-patak, a Hámori-tavon való csónakázások, a vízesések, zuhatagok, barlangok és a függőkert felfedezése, valamint a libegő használata is mind-mind ajánlott programok.
A Vendéglő a Pisztrángoshoz igazán jó választás, ha befejeztük a túrát és programozást. A Margit-forrás táplálta kristálytiszta tavakban zajlik a halnevelés (pisztráng, ponty, kecsege, harcsa) és mindig nagyon friss és kifogástalan minőségű halak kerülnek a tányérokra.
Mindegy, hogy haltepertőt, halászlevet, filézett szeletet, egészben sütött pisztrángot választunk, a modern kivitelezés és a csárda-jelleggel szakító minőségi konyha kellemes meglepetés lesz.
Közel a fővároshoz, még közelebb az érintetlen természethez. Ha a Pilisbe indulunk és a Duna-Ipoly Nemzeti Park egy-egy részét járjuk majd be, például a Boldog Özséb kilátóba sétálunk, a Kemény-sziklához kirándulunk, vagy akár a Dera-szurdokban kalandozunk majd, Pilisvörösvár egészen közel lesz mindenhez.
Itt a Stube olyan vendéglátással vár, ami tényleg kiemelkedő. Egyszerre hütte és svábos vendéglő, ugyanolyan profin készítenek kemencében sült pizzát, mint kifejezetten sváb specialitásokat. Gombóclevest, käsespätzle-t, schupfnudel-t.
Hangulatos és marasztaló hely, minden korosztály és ízlés megtalálhatja az „igazi” választást.
Palócföldön járunk, a Mátrában, az ország magaslati részén, csendes kis falvakon át, végtelen erdős részeken. Borvidékek találkoznak itt, Parád pedig egy szuper kiinduló- és befejező pont.
Közel a Kékestető, itt van az Ilona-völgyi vízesés, ami az ország legmagasabb természetes zuhataga, de horgásztavakat is bőven találni.
Ezen a kedves településen vár a Parádi Kisvendéglő, ahol gyakorlatilag két iskolát vegyítenek: egyrészt a palóc hagyományos konyhát is megmutatják, másrészt azért a modern időktől sem zárkóznak el: BBQ-, grilltechnológiákkal is dolgoznak. Vadételekben is megbízhatóak!
Az ország nyugati részének tájegysége az Őrség, ahol nyugodtan mondhatjuk, hogy dealpin éghajlat uralkodik, vagyis a szomszédos magashegységek befolyásolják. Közel van Ausztria és Szlovénia, a Mura-vidék is. Néprajzilag is gazdag terület, sok a tájház, skanzenjellegű látnivaló is.
Ha pedig tájház és hagyományőrzés, akkor itt jártunkkor érdemes egy autentikusabb helyet felkeresni a kirándulás végeztével.
Az Őrségi Ízek Portája éppen ilyen: helyi alapanyagokból főznek, az Őrségre jellemző fogásokat. A bejelentkezés szükséges, eszerint tervezzünk. Isteni dödölléből, ragukból, langallóból és rétesekből nincsen hiány, itt tényleg megtapasztalhatjuk, hogy milyen is a környék gasztronómiája.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ismerj meg további hangulatos helyeket is: