A tendencia tehát az, hogy egyre inkább elfordulunk a hagyományostól. Pedig igenis vannak olyan alapanyagok, amelyek ott voltak már a nagymamáink kamrájában, illetve konyhájában – és van helyük a miénkben is. Az alábbiakban ilyen élelmiszereket sorolunk fel, miközben adunk néhány tippet arra vonatkozóan, hogyan tudjuk ezeket beilleszteni egy modern étrendbe.
Régimódi alapanyagok, amelyeket érdemes újra beépíteni az étrendünkbe
Túl egyszerű, nehezen emészthető és puffadást okozhat – csak néhány ok, amiért sokan elfordulnak a bab fogyasztásától. Pedig magas rost- és fehérjetartalma miatt igen egészséges és még az élettartam növeléséhez is hozzájárul. Érdemes tehát kipróbálni visszavezetni az étrendünkbe, például egy izgalmas salátával, pirítósra adagolva vagy raguként elkészítve. Ha szeretnénk megkönnyíteni az emésztést, egészítsük ki gyömbérrel, köménnyel, friss fűszernövényekkel!
Ki ne emlékezne arra, amikor kicsi korában körbenézett a kamrában – vagy éppen a pincében –, ahol a polcokon egymás mellett sorakoztak a barackbefőttek?! Ma már aligha láthatunk ilyesmit a háztartásokban, pedig remek választások a mindennapokban. A befőzéstől ugyanis megmarad a gyümölcs vitamintartalmának egy része, így, ha nem cukrozzák meg túlzottan, kifejezetten egészséges csemege. Nem kell mindennap a boltba mennünk friss gyümölcsért, mégis lesz mit tennünk a zabkására vagy akár a különböző húsételekre.
Ma már a angolzeller örvend sokkal nagyobb népszerűségnek, pedig a zellergumó is rengeteg remek tulajdonsággal bír. Magas a rosttartalma, alacsony a szénhidráttatalma, emellett segítheti a szív-, valamint a bélrendszer egészségét. Felhasználhatjuk levesekben, remek ízt ad a pörkölteknek, de még akár salátákban vagy köretként, rizs helyett is használható!
Manapság már csak akkor használjuk a fahéjat, ha a kávénkat dobnánk fel vele, vagy ha az ünnepekre sütünk valami finomságot. Pedig régen fahéjjal fűszerezték és tartósították a különböző sós ételeket is. Ennek a különleges fűszernek igen komplex ízvilága van, így számtalan típusú étel remek kísérője lehet: felhasználhatjuk hüvelyesekből készült ragukhoz, levesekhez, ősszel pedig olyan idénytermésekhez, mint a sütőtök. És meg is éri minél többet alkalmazni, mivel jó hatással van a vércukorszintre, de még hangulatjavító tulajdonsággal is bír
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: