Rossz minőségű ételekhez gyakran sokkal könnyebben jutunk hozzá, mint egészséges, tápanyagban gazdag táplálékhoz. Csak lekapunk egy előre csomagolt fogást a boltok polcáról, vagy beugrunk a közeli gyorsétterembe, és az étkezés már le is tudva. Senki nem szeret állandóan junk foodot enni, sokszor azonban ez tűnik a legegyszerűbb, leggyorsabb és legolcsóbb megoldásnak. De hogyan hat a gyerekek szervezetére, ha rendszeresen esznek rossz minőségű ételeket?
Inkább őket válasszuk:
Kovászos céklás kenyér
A céklától nem csupán szép színe lesz a kenyérnek, hanem kellemes, édes ízt is fog adni neki. Az elkészült kenyeret lágy kecskesajttal megkenve, pirított dióval és friss rukkolával ...
A legtutibb chiapuding
Az egyik legklasszabb reggeliopció egy pohár jól behűtött, friss gyümölccsel turbózott chiapuding, ami garantáltan feltölt energiával egész délelőttre! Mint minden reggelireceptet, ezt ...
Kattintsatok a képre, és nyílik a galéria!
Így hat a rossz minőségű étel a fejlődő szervezetre
Memóriazavar
A Dél-kaliforniai Egyetemen új kutatása szerint a rossz minőségű, magas zsír- és cukortartalmú ételek fogyasztása negatív hatással lehet gyerekek memóriájára. A rágcsálókon végzett kísérlet során az egészségtelen ételeken nevelkedett patkányok hosszútávú memóriakárosodást szenvedtek, ami felnőttkorukban is fennmaradt. A kutatók szerint a gyerekeknek és tinédzsereknek kiemelten kell figyelniük étrendjükre, mivel az agy jelentős fejlődésen megy keresztül ebben az időszakban, amihez megfelelő tápanyagokra van szüksége.
Atópia
A feldolgozott, gyorséttermi ételek rendszeres fogyasztása növeli az atópiás problémák, így az asztma vagy az ekcéma kialakulásának kockázatát. A gyerekek körében 25%-al, míg a tinédzserek körében 40%-kal magasabb az asztma kialakulásának esélye azoknál, akik több, mint heti háromszor esznek rossz minőségű, gyorsételeket.
Székrekedés
Az állandó zsír, cukor és szénhidrátbevitel átalakíthatja a gyerekek étkezési szokásait, jellemzően kevés rostot, gyümölcsöt, zöldséget és tejterméket fogyasztanak azok a fiatalok, akik gyakran esznek gyorsételt. A rosthiány és a nagy mennyiségű szénhidrát bevitele emésztési problémákhoz, székrekedéshez vezethet.
Még több életmódtipp: