Bár a császármorzsa nem magyar eredetű recept, történelméhez mégis kapcsolódunk valamelyest. A finomság Ferenc József császárhoz köthető, a teljes történet azonban nem tisztázott, mint már megszokhattunk, több legenda övezi elkészültét. Az édességet "elrontott palacsinta"-ként is emlegetik, hiszen több olyan történet él, amely szerint egy szakács, vagy maga a császár szeretett volna palacsintát készíteni. A procedúra alatt azonban valami félrement, a helyzet pedig csak a tészta széttépkedésével volt menthető. Egyesek úgy hiszik, a desszert igazából Sisihez köthető, aki egy könnyed fogást kért a palota személyzetétől. Az ő ízlését nem nyerte el a morzsa, ellenben a férjével, aki imádta az édességet.
Számunkra szinte mindegy, hogy melyik történet igaz, a lényeg, hogy a recept fennmaradt, mi pedig pár dolgot megtartva, mégis függetlenedve megalkottuk a saját verziónkat. Az elkészítési technikákon kívül még egy dologban eltér a két desszert, mégpedig egy hozzávalóban:
Míg a magyar verzió darával készül - emiatt hívjuk daramorzsának is - addig a bajor verzióban lisztet használnak, hogy a tészta könnyedebb, téphetőbb legyen.
Az édes tészta annyira elterjedt, hogy számtalan néven ismerhetjük. Ilyen az általunk használt császármorzsa, ami tükörfordításban az eredeti német kaiserschmarrn, de hívhatjuk smarninak vagy porozinkónak is.
A Kaiserschmarrn receptjét itt találod. Készítsd el, és dobd fel vele a napodat!
Fotók és recept: Kristyán Fanni
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezeket is készítsd el: