Ha egy hosszabb utazásra indulunk, akkor bizony elkerülhetetlen, hogy a repülőn együnkvagyigyunk. Ugyan már azzal sem teszünk túl jót a természetnek, ha repülőre ülünk, de ami igazán nagy baj, hogy az utunk során rengeteg műanyagszemetet termelünk. Az alapvetően megoldás lehet, ha minden csomagolást újrahasznosíthatóra vagy ehetőre cserélnek a repülőgépeken, de amíg ezek a döntések nem születnek meg, addig a kis lépéseknek is örülni kell.
Az Air New Zealand légitársaság most olyan csészéket teszteltet, amiket az utasaik akár meg is ehetnek, miután megitták belőle a kávét vagy a teát.
Az ehető csészék vaníliás ízűek, és ellenállnak a kávé hőjének.
Azok az utasok, akik eddig letesztelték a poharakat, pozitívan nyilatkoztak róluk, így elképzelhető, hogy a jövőben állandósítják őket az összes járaton.
Az Air New Zealand közleménye szerint évente 8 millió csésze kávét szolgál fel gépein, tehát rengeteg szemetet termel. A légitársaság ugyanakkor nagyon elkötelezett a környezetvédelem mellett, mivel korábban már a szója- és salátaszószok csomagolásait is újrahasznosíthatóra cserélték.
Ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
Megmutatjuk, milyen kávéspohárból kellene innotok egy műanyagmentes világban
Egy távoli kis kávézóban már feltalálták a spanyol viaszt, a feketét pedig nem műanyag- és papírpohárban szolgálják fel, egy sokkal finomabb megoldást választottak.
NosaltyA Coca-Cola az első, aki ezzel a csomagolással lép a...
A Coca-Cola hamarosan az innovatív KeelClip™ technológiával csomagolja multipack kiszereléseit Európában. Így fog kinézni a megújult külső!
Nosalty9 dolog, amit a klímaváltozás megfékezéséért tehetsz
Zöld energia, kevesebb műanyag, autómentes közlekedés - ezeken kívül is vannak olyan dolgok, amiket megtehetsz a környezetedért, mégsem forgatják fel az életedet fenekestül.
Stuth-Nagy NikiHamarosan a tálcákat is megehetjük repülés közben
Egy kiállítás keretében mutatták be a műanyagmentes, részben ehető tálcákat és evőeszközöket, amelyeken a repülőkön érkeznek a felszolgált fogások. Így néznek ki!
Macsuga Viktóriavia CNN