Egy építészhallgató teljesen újragondolta az angliai York városának szerkezetét. Elliott Bishop "New" Yorkjában egyetlen óriásvállalat, a Nestlé a főnök. Bishop kísérlete azt vizsgálja, hogyan tud egy város egy zárt, magántulajdonban lévő, politikailag autonóm gazdasági egységként funkcionálni.
Bishop képzeletbeli Yorkja egy hatalmas, önnfenntartó gépezet, aminek a termelés, a növekedés és az árú szállítása az egyetlen célja. Ebben a disztópikus világban az élethosszig tartó, biztos munkaviszony fejében a lakosok lemondanak politikai autonómiájukról - mindenben az óriásvállalat emberei döntenek, még a lakosok étrendjét és otthonainak jellegét is ők választják meg.
Bishop csodálatos, nagyméretű rajzokkal illusztrált koncepcióját szatirikus tanmesének szánja.
Az ő hatalmas vállalat-városa valójában egy létező társadalmi probléma kritikája: Bishop úgy véli, veszélyes dolog az, hogy a legfontosabb gazdasági erő az óriási magáncégek kezében van, akiknek így ki vannak szolgáltatva a munkavállalók, mivel a nagyvállalatok a politikát is a kezükben tartják.
AThe Bartlett School of Architecturevégzőseként Bishop azt a feladatot kapta, hogy egy képzeletbeli tér koncepcióját dolgozza ki, majd mutassa be nagyméretű rajzsorozaton.
Bishop világát Fitzgerald híres regénye, a Nagy Gatsby inspirálta, ami az 1920-as évek nagy gazdasági fellendülésének idején játszódik.
Gatsby világában az elitek pénze egyben hatalmat is jelent a nekik kiszolgáltatott szegények fölött. A tőke mindenható hatalma Bishop Yorkjában adminisztratív szinten is megvalósul.
Bishop városában magasra épített, de gondosan elrejtett, emeletes istállók vannak, hatalmas cukorrépaföldek és cukorgyárak, de egy adminisztrációs központnak is számító csokikatedrális is szerepel a megkapóan kidolgozott ábrákon.
via Dezeen